Strumień mocy arcybiskupa

  

Abp Marek Jędraszewski w liście pasterskim wspomniał poemat Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna”. Zaglądam do niego po latach i tam jest o nas: „Strumień mocy niech przenika słabości. Nie możemy godzić się na słabość”, „Obyśmy nie stracili sprzed oczu tej przejrzystości, z jaką przychodzą ku nam wydarzenia”, „Słaby jest lud, jeśli godzi się na swoją klęskę”.

List zaatakował portal Gazeta.pl za słowa o LGBT: „Jeśli rodzice z obojętnością, a – co gorsza – z aprobatą będą patrzyli zarówno na wspomniane wyżej programy, jak i na tych, którzy je lansują i popierają, to […] ich własne dzieci staną się ofiarami ideologii gender, LGBT i karty WHO. A dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii”. Padły też słowa o narzucaniu LGBT przypominającym czasy, „gdy awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii”. Abp Jędraszewski, nie naginając nauczania pod wpływem otwartych ataków, jak i podgryzania przez media zajmujące się głupotami (kwestionowanie jego prawa do wymiany biura prasowego), pokazuje, że mamy w nim hierarchę potrafiącego udźwignąć dziedzictwo Jana Pawła II. Niezgoda na słabość to droga do zwycięstw.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts