Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego o rządach PO-PSL. Było o "harataniu w gałę", cygarach i winach!

Jarosław Kaczyński

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji regionalnej partii w Koszalinie. Mówił o celach PiS na najbliższe lata, a o poprzednio rządzącej koalicji PO-PSL wyraził się dosadnie: "To byli ludzie, którzy nie traktowali władzy poważnie. Puszczali wszystko w ten sposób, że to szło własnym biegiem, a państwo było teoretyczne, tekturowe".

"Za dwa tygodnie będziemy decydowali o losach naszej Ojczyzny. Decyzja będzie podejmowana przez każdego indywidualnie, ale będą brane pod uwagę różne przesłanki, pozytywne i negatywne. Warto zacząć od zagrożenia, o którym warto powiedzieć. Warto o tym powiedzieć, bo nasi przeciwnicy mają potężną siłę medialną i mogą nieprawdę głosić w sposób bardzo intensywny i docierać do bardzo wielu ludzi. To zagrożenie to mówienie, że wszystkie nasze sukcesy to coś przejściowego. Wszystkie te opowieści, że prowadzimy jakąś politykę rozdawnictwa, są całkowicie bezpodstawne"

- mówił Jarosław Kaczyński.

Szef partii rządzącej mocno skrytykował rządy poprzedników - Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według niego, władza nie traktowała poważnie swojej roli w latach 2007-2015.

"Odnosimy sukcesy. Dlaczego to jest możliwe? Dlatego, że przed nami rządzili tacy, dla których władza była w gruncie rzeczy zabawą. A to w piłkę pograli, nazywali to harataniem w gałę, a to cygara palili i popili dobre wina. A to pojechali sobie w piątek z pracy do domu, żeby wrócić w poniedziałek albo we wtorek. Krótko mówiąc - to byli ludzie, którzy nie traktowali władzy poważnie. Puszczali wszystko w ten sposób, że to szło własnym biegiem, a państwo było teoretyczne, tekturowe"

- podkreślił prezes PiS.

Następnie Jarosław Kaczyński skontrastował styl rządów PO-PSL i PiS.

"My potraktowaliśmy władzę poważnie, poważnie rządziliśmy. Ci, którzy stali u sterach rządu, bardzo ciężko pracowali i pracują. Bardzo ciężko pracował rząd, pracował klub parlamentarny i to przyniosło efekty we wszystkich dziedzinach. Spełniliśmy to, co zapowiedzieliśmy przed wyborami i spełniliśmy to, co zapowiedzieliśmy już po wyborach. Mamy potężną postawę do dalszych działań, jeżeli społeczeństwo nam zaufa. Ta podstawa to wiarygodność, a wiarygodność to podstawa demokracji"

- stwierdził. Jak dodał, celem PiS na nadchodzącą kadencję - w przypadku wygranych wyborów - będzie stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Szokująca liczba zgonów w Hiszpanii jest „wierzchołkiem góry lodowej”? Porażający raport!

/ geralt

  

Podawana oficjalnie liczba zmarłych i zakażonych koronawirusem w Hiszpanii może być tylko „wierzchołkiem góry lodowej” - wynika z raportu sporządzonego przez Instytut Zdrowia im. Carlosa III, który opublikował dziennik „El Pais”. „Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie” - powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Z raportu wynika, że liczba zmarłych i zakażonych może być w rzeczywistości dużo wyższa, gdyż jako ofiary śmiertelne koronawirusa liczone są tylko te osoby, u których wcześniej przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2 i u których testy te dały wynik pozytywny. Do statystyk nie wlicza się natomiast osób, które zmarły np. w swoich domach lub w domach opieki i którym nie zrobiono testów.

[polecam:https://niezalezna.pl/319356-kolejne-smutne-statystyki-z-hiszpanii-w-tym-kraju-zmarlo-juz-5690-zakazonych-koronawirusem]

W raporcie wzięto pod uwagę codzienną liczbę zmarłych, ujętą w rejestrach cywilnych, i porównano ją ze średnią od 2008 roku. Z raportu wynika, że w wielu regionach Hiszpanii liczba osób zmarłych w marcu br. podwoiła się.

W regionie Kastylia-Leon w ciągu jednego tygodnia (17-24 marca) odnotowano 885 zgonów, podczas gdy średnia z lat poprzednich w tym samym czasie wynosi 500. W przypadku 385 przypadków śmierci powyżej średniej tylko w mniej niż jednej trzeciej (122) za przyczynę uznano koronawirusa. Jako przyczynę śmierci u reszty podano np. zapalenie płuc, gdyż tym osobom nie zrobiono testów na SARS-CoV-2.

W regionie Madrytu w ciągu tygodnia 10-16 marca zanotowano 1318 zgonów, tj. o 66 proc. więcej niż wynosi średnia (794), ale tylko 192 zgony uznano za spowodowane koronawirusem.

[polecam:https://niezalezna.pl/319366-farmaceuta-o-przerazajacej-sytuacji-w-hiszpanii-ta-praca-staje-sie-droga-krzyzowa]

W regionie Kastylia-La Mancha w dniach 15-24 marca odnotowano 938 zgonów, czyli ponad 75 proc. więcej, niż wynosi średnia. Jednak z 404 przypadków ponad średnią tylko połowa została uznana za spowodowaną koronawirusem.

Podobna sytuacja jest w innych regionach Hiszpanii - w Katalonii, Aragonii, Kantabrii, Walencji i Nawarze.

„Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie”

- powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Zgodnie z danymi ministerstwa Zdrowia w Madrycie z soboty, liczba zmarłych na koronawirusa w Hiszpanii wzrosła w ciągu doby o 832 osoby, do 5690 osób. Zainfekowanych było 72 248 osób, o ponad 8,1 tys. więcej niż dobę wcześniej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts