Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego o rządach PO-PSL. Było o "harataniu w gałę", cygarach i winach!

Jarosław Kaczyński

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji regionalnej partii w Koszalinie. Mówił o celach PiS na najbliższe lata, a o poprzednio rządzącej koalicji PO-PSL wyraził się dosadnie: "To byli ludzie, którzy nie traktowali władzy poważnie. Puszczali wszystko w ten sposób, że to szło własnym biegiem, a państwo było teoretyczne, tekturowe".

"Za dwa tygodnie będziemy decydowali o losach naszej Ojczyzny. Decyzja będzie podejmowana przez każdego indywidualnie, ale będą brane pod uwagę różne przesłanki, pozytywne i negatywne. Warto zacząć od zagrożenia, o którym warto powiedzieć. Warto o tym powiedzieć, bo nasi przeciwnicy mają potężną siłę medialną i mogą nieprawdę głosić w sposób bardzo intensywny i docierać do bardzo wielu ludzi. To zagrożenie to mówienie, że wszystkie nasze sukcesy to coś przejściowego. Wszystkie te opowieści, że prowadzimy jakąś politykę rozdawnictwa, są całkowicie bezpodstawne"

- mówił Jarosław Kaczyński.

Szef partii rządzącej mocno skrytykował rządy poprzedników - Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według niego, władza nie traktowała poważnie swojej roli w latach 2007-2015.

"Odnosimy sukcesy. Dlaczego to jest możliwe? Dlatego, że przed nami rządzili tacy, dla których władza była w gruncie rzeczy zabawą. A to w piłkę pograli, nazywali to harataniem w gałę, a to cygara palili i popili dobre wina. A to pojechali sobie w piątek z pracy do domu, żeby wrócić w poniedziałek albo we wtorek. Krótko mówiąc - to byli ludzie, którzy nie traktowali władzy poważnie. Puszczali wszystko w ten sposób, że to szło własnym biegiem, a państwo było teoretyczne, tekturowe"

- podkreślił prezes PiS.

Następnie Jarosław Kaczyński skontrastował styl rządów PO-PSL i PiS.

"My potraktowaliśmy władzę poważnie, poważnie rządziliśmy. Ci, którzy stali u sterach rządu, bardzo ciężko pracowali i pracują. Bardzo ciężko pracował rząd, pracował klub parlamentarny i to przyniosło efekty we wszystkich dziedzinach. Spełniliśmy to, co zapowiedzieliśmy przed wyborami i spełniliśmy to, co zapowiedzieliśmy już po wyborach. Mamy potężną postawę do dalszych działań, jeżeli społeczeństwo nam zaufa. Ta podstawa to wiarygodność, a wiarygodność to podstawa demokracji"

- stwierdził. Jak dodał, celem PiS na nadchodzącą kadencję - w przypadku wygranych wyborów - będzie stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hiszpańskie media zauważają spory problem w Niemczech. "Ksenofobia jak epidemia"

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/karlherl

  

Hiszpańskie media, nawiązując do środowego zamachu dokonanego przez napastnika w niemieckim mieście Hanau, twierdzą, że ksenofobia w RFN rozprzestrzenia się w tym kraju niczym epidemia groźnej choroby. Według mediów zwiększenie liczby aktów przemocy wobec cudzoziemców w Niemczech zbiega się z nasilającą się w ostatnich latach masową imigracją do tego kraju przybyszów z Azji i Afryki, co prowadzi do „szoku cywilizacyjnego” oraz patologii.

Wydawana w Barcelonie „La Vanguardia” pisze, że wrogość do obcokrajowców w Niemczech staje się coraz bardziej powszechna. Nazywa to zjawisko mianem „epidemii” groźnej choroby oraz „terroryzmem”.

Katalońska gazeta twierdzi, że akty agresji wobec mniejszości narodowych w Niemczech narastają sukcesywnie w ciągu ostatnich lat, przejawiając się m.in. atakami fizycznymi, werbalnymi oraz podpaleniami i niszczeniem mienia przybyszów.

Gazeta informuje, że agresja ksenofobiczna zbiera żniwo też w innych krajach Zachodu. Dziennik odnotowuje, że o ile w 2017 roku w Europie, Ameryce Północnej i w Oceanii w zamachach z pobudek rasowych zginęło 17 osób, to już w 2019 roku ofiar śmiertelnych takich ataków było 77.

Z kolei madrycki dziennik „ABC” pisze w piątek, że nasilające się ataki na cudzoziemców w Niemczech zbiegają się z rosnącą popularnością głoszącej ksenofobiczne hasła Alternatywy dla Niemiec (AfD).

„W Niemczech przypadki przemocy z powodu ksenofobii powtarzają się coraz częściej (…), zbyt często. Agresję prowokują nie tylko ugrupowania polityczne głoszące hasła populistyczne, ale również organizacje społeczne”

- uważa dziennik.

[polecam:https://niezalezna.pl/311826-morderca-z-hanau-zostawil-list-i-nagranie-nowe-fakty-ws-krwawej-masakry-w-niemczech]

„ABC” zaznacza, że zamach w Hanau nie jest przypadkiem odosobnionym w coraz bardziej radykalizujących się Niemczech. Gazeta szacuje, że w atakach skrajnie prawicowych bojówkarzy od 2006 roku zginęło w tym kraju już blisko 30 osób.

„Marzeniem napastnika z Hanau była eliminacja wszystkich obcokrajowców mieszkających na terenie Niemiec”

- podsumował madrycki dziennik.

43-letni Niemiec Tobias Rathjen zastrzelił w środę dziewięć osób, a zranił sześć, w tym jedną ciężko. Następnie zabił też w swoim mieszkaniu własną matkę i popełnił samobójstwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts