Po Szczerbie zostało tylko puste krzesło... Nie przyszedł do studia "7x24", bo bał się debaty?

Szczerba nie przyszedł do studia "7x24" / Telewizja Republika/printscreen

  

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba miał być dziś gościem Katarzyny Gójskiej w programie "7x24" w Telewizji Republika i Polskim Radiu 24. Polityk zaproszenie przyjął, program ruszył a jego... nie ma. Gdzie jest w takim razie poseł Szczerba? Na Twitterze! Tam Szczerba napisał, że nie przyszedł, bo mu się nie podoba forma programu twierdząc, że to... debata przedwyborcza.

Platforma Obywatelska niedawno zawiesiła bojkot Telewizji Publicznej. W końcu politycy tej formacji zaczęli pojawiać się w programach publicystycznych nie tylko zaprzyjaźnionych stacji telewizyjnych.

Wszystko było dobrze... do dziś. Michał Szczerba przyjął zaproszenie do programu "7x24" Katarzyny Gójskiej, ale się w nim nie pojawił.

Zamiast poinformować o swojej decyzji prowadzącą, Szczerba postanowił zrobić show na Twitterze. Stwierdził, że nie pójdzie do programu, bo w "debacie przedwyborczej" powinni brać udział politycy wszystkich komitetów... po równo.

Tylko od kiedy program publicystyczny, to debata przedwyborcza?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef MSZ odpowiada Macronowi

/ By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81281489

  

- Nie ma merytorycznych podstaw do krytyki NATO przedstawionej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który uczestniczy w Brukseli w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu.

Posiedzenie szefów dyplomacji odbywa się na kilka dni po tym, jak Macron wywołał burzę w Unii Europejskiej, w wywiadzie dla tygodnika „The Economist” z 7 listopada mówiąc o „śmierci mózgowej” NATO z powodu braku przywództwa Stanów Zjednoczonych.

Polski minister był pytany, czy ta sprawa została poruszona na spotkaniu.

"Odniosłem wrażenie, że jednak dominowały takie wezwania do jedności, demonstracji jedności sojuszniczej. Nie było bezpośredniej krytyki, aczkolwiek (było) podkreślanie faktu, że powinniśmy być zjednoczeni wobec zagrożenia, jakie mamy ze strony Rosji"

- powiedział.

Jacek Czaputowicz zaznaczył, że wywiad Macrona na pewno został dostrzeżony i przyjęty krytycznie. Powiedział, że podczas dzisiejszego spotkania zwrócił uwagę m.in. na zwiększenie obecności USA na terytorium Sojuszu. Dodał, że ten fakt przeczy tezie o rzekomym braku zainteresowania USA bezpieczeństwem europejskim.

"Myślę, że nie ma merytorycznych podstaw do krytyki Sojuszu Północnoatlantyckiego, przedstawionej przez prezydenta Macrona"

- powiedział minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl