Premier podziękował wszystkim za słowa wsparcia dla jego ojca. „Jestem wdzięczny za każdą dobrą myśl”

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki podziękował "wszystkim ludziom dobrego serca, przyjaciołom i konkurentom politycznym" za słowa wsparcia dla jego ojca, Kornela Morawieckiego, który od miesięcy zmaga się z chorobą.

"Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, przyjaciołom i konkurentom politycznym, którzy kierują słowa wsparcia dla mojego Ojca. Jestem za każdą dobrą myśl, dobre słowo wszystkim Państwu bardzo wdzięczny" - czytamy we wpisie premiera.

Wczoraj premier podczas spotkania z wyborcami w Ciechanowie odniósł się do stanu zdrowia swojego ojca Kornela Morawieckiego, który od miesięcy zmaga się z rakiem trzustki. W piątek rano poinformowano, że Kornel Morawiecki trafił do szpitala, a jego stan lekarze oceniają jako ciężki.

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że prezydent Andrzej Duda nadał, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu.

Odznaczenie dla Kornela Morawieckiego. A. Myc:


Odznaczenie dla Kornela Morawieckiego. A. Myc: "Dzięki niemu, potrafiliśmy mówić o tym, co ważne"

W wyborach 13 października 2019 Kornel Morawiecki jest kandydatem PiS do Senatu w województwie podlaskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tłumy ludzi na ulicach Neapolu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/ML5909/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Zdjęcia zatłoczonych targów i ulic w Neapolu publikują dziś na pierwszych stronach włoskie gazety podkreślając, że nie są tam przestrzegane restrykcyjne przepisy, zabraniające wychodzenia z domu bez ważnej potrzeby i nakazujące zachowanie odległości.

Sceny z neapolitańskich ulic wywołują alarm i obawy, że może tam dojść do fali zakażeń koronawirusem, podobnej jak wcześniej na północy - podkreśla prasa. Zaznacza, że mimo surowych przepisów wprowadzonych i przedłużanych przez rząd zbyt wiele osób wychodzi z domu pod pretekstem zakupów. Przypuszcza się, że zjawisko to nasili się przed Wielkanocą.

Dziennik "Il Messaggero", publikując zdjęcie ze stolicy regionu Kampania, podkreśla, że na ulicach są setki ludzi. Ale zakazy, dodaje, łamane są w wielu miastach Włoch. Według gazety MSW obawia się skutków słonecznej pogody i przygotowuje nasilone kontrole oraz więcej blokad na drogach w dniach Świąt i tuż przed nimi, by zahamować zjawisko tłumnego wychodzenia i wyjazdów, które są zabronione.

Wydawany w Neapolu dziennik "Il Mattino" alarmuje: "Wychodzi za dużo ludzi" i ostrzega mieszkańców, że kontrole będą bardziej surowe. Na zdjęciu w "La Stampie" widać tłum na jednym z targów, gdzie ludzie nie przestrzegają zasad zachowania odległości co najmniej jednego metra.

Media informują, że wszystko wskazuje na to, że w Neapolu zostanie odwołana procesja z relikwiami jego patrona, świętego Januarego, zaplanowana na 2 maja. Jak się zaznacza, doszłoby do tego po raz pierwszy w historii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts