Groźny wypadek w parku rozrywki. WIDEO

/ twitter.com/villalikers screen

  

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę w parku rozrywki La Feria, w stolicy Meksyku, kiedy jeden z wagoników kolejki górskiej przy dużej prędkości wyskoczył z szyn. Dwie osoby poniosły śmierć a dwie zostały ranne.

Na nagraniach wideo umieszczonych w mediach społecznościowych widać jak wagonik wykonał w powietrzu pętlę i uderzył w metalową prowadnicę. Wagonik, który znajdował się z tyłu składu, spadł z wysokości ok. 10 metrów na ziemię.

Rzeczniczka parku Lara Lopez poinformowała, że przyczyną była usterka techniczna. Dodała, ze po tragicznym wypadku park został zamknięty.

Jak podała prokuratura dwaj mężczyźni w wieku 18 i 21 lat, którzy znajdowali się w wagoniku, ponieśli śmierć. Ich dwie towarzyszki zostały ranne. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Wysoką konstrukcję toru kolejki widać w stolicy Meksyku z dużej odległości. Ma ona trzy bardzo strome pętle.

Specjaliści wskazują, że do tragedii mógł przyczynić się także zły stan techniczny kolejki, która, podobnie jak wiele innych atrakcji w parku, była wcześniej eksploatowana w kilku innych parkach rozrywki na świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

IV „Noc generała” na Rakowieckiej

/ / By Sejm RP - joanna van Fenema_12, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79647069

  

W 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, noc z 12 na 13 grudnia 2019 r., w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, spotkają się internowani i więzieni m.in. w areszcie na Mokotowie byli działacze podziemnej „Solidarności”.

    – To jest ważne, tożsamościowe spotkanie dla osób, które walczyły w trudnych latach 80. o wolną Polskę. Ono integruje środowisko dawnego podziemia. Mamy czas, aby ze sobą porozmawiać i powspominać. Pokażemy tego dnia bezcenne pamiątki po najmłodszej ofierze stanu wojennego, niespełna 17- letnim Emilu Barchańskim. Jego mama Krystyna ofiarowała nam po swoim synu: biurko, szkolne zeszyty, listy, zdjęcia, wiersze, szachy czy koszulkę, w której został wyłowiony z Wisły. Mamy też radio, na którym słuchano w tym domu Radia Wolna Europa. Emilowi Barchańskiemu będzie też poświęcony koncert „Najmłodszy” w wykonaniu bardów: Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego, który był szkolnym kolegą Emila

– podsumowuje dyrektor Pawłowicz.

O północy zostanie odprawiona również Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego przez kapelana Muzeum ks. Tomasza Trzaskę.

Program:

12 grudnia 2019 r.  

  • Godz. 22.00 – Powitanie i koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka: „Najmłodszy - w hołdzie Emilowi Barchańskiemu”,
  • Godz. 23.00 – Otwarcie ekspozycji pamiątek po Emilu Barchańskim w zbiorach Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL,
  • 24.00 – Msza święta w intencji ofiar stanu wojennego.

Wstęp na „Noc Generała” mają na Rakowiecką tylko byłi internowani, represjonowani oraz działacze antykomunistyczni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl