Prezydent Wrocławia patronuje marszowi LGBT. Dostał... list od sąsiada! A w nim - przestroga i apel

Jacek Sutryk / Ignac Glowacki/Gazeta Polska

  

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk objął patronatem Marsz Równości, który przejdzie ulicami miasta 5 października. Nie spodobało się to jego... sąsiadowi. Artur Adamski - jeden z najbliższych współpracowników Kornela Morawieckiego w "Solidarności Walczącej" - mieszka tuż obok Sutryka. Napisał do niego list, w którym wyraża swoje niezadowolenie z decyzji o patronowaniu marszowi środowisk LGBT. List publikujemy w całości.

Marsz Równości to cykliczna impreza, która organizowana jest w wielu miastach Polski. Środowiska związane m.in. z ideologią LGBT prezentują na nich rozmaite hasła, często obraźliwe dla dużej części polskiego społeczeństwa. Na porządku dziennym są drwiny z symboli religijnych czy patriotycznych. Podczas dzisiejszego marszu w Lublinie, jego uczestnicy wzięli przykład z Klaudii Jachiry (kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu) i prezentowali się z transparentem parodiującym hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna".

We Wrocławiu Marsz Równości pierwszy raz zyskał patronat prezydenta. Jacek Sutryk musi teraz zmierzyć się z głosami niezadowolenia. Artur Adamski - współpracownik Kornela Morawieckiego z "Solidarności Walczącej" - jest obecnie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z wrocławskiej listy PiS (numer dziesięć), ale prywatnie jest też... sąsiadem Jacka Sutryka. Postanowił więc napisać sąsiedzką odezwę do włodarza Wrocławia.

Artur Adamski zaapelował do Sutryka o cofnięcie patronatu nad marszem środowisk LGBT. Wezwał również prezydenta Wrocławia do zapowiedzi, że jeżeli uczestnicy Marszu Równości będą obrażać uczucia religijne katolików, to marsz zostanie natychmiast rozwiązany. Odpowiedzi - na razie brak...

Poniżej pełen list Artura Adamskiego do Jacka Sutryka.

Szanowny Panie Prezydencie,

Drogi Sąsiedzie,

z ogromną przykrością odebrałem informację, że objął Pan patronatem marsz środowisk LGBT+ zorganizowany na tydzień przed wyborami parlamentarnymi. Doskonale zdaje Pan sobie sprawę z kontekstu politycznego tego marszu i na jaki jego efekt liczą organizatorzy. Doskonale wie Pan, że mimo, że marsz ten będzie chroniony przez kordony Policji, niesie realne ryzyko wywołania zamieszek podobnych do tych, do jakich doszło w Białymstoku.

W żadnej  mierze, marsz nie jest okazją do promocji otwartości i tolerancji  gdyż środowiska LGBT+ w imię równości obrażają Polaków, wyśmiewają się i  kpią z tradycji katolickiej często podczas swoich przemarszów profanując przedmioty kultu religijnego.

Rozumiem, że może Pan z całego serca popierać idee środowisk LGBT+, jednak rolą Prezydenta Miasta Wrocławia nie jest eksponowanie swoich własnych przekonań, ale dbanie o porządek publiczny i przekonania  wszystkich mieszkańców Wrocławia, także społeczności katolików, w którą ten przemarsz jest wymierzony.

Uprzejmie proszę Pana o cofnięcie patronatu dla tego marszu, a mocą swoich osobistych znajomości z organizatorami o doprowadzenie do zmiany jego terminu na czas po wyborach parlamentarnych. Proszę również o zapowiedź publiczną, że jeżeli maszerujący naruszą uczucia religijne katolików i będą nawoływać do przemocy, marsz ten niezwłocznie zostanie rozwiązany.

Skoro ma to być rzekomo „święto tolerancji” to tym bardziej powinien Pan zrozumieć, że dobrana data jest fatalna ponieważ kwestia LGBT+ stała się istotną częścią walki politycznej  w tej kampanii wyborczej.

Z poważaniem

Artur Adamski

PS - z ogromną radością odebrałem, że po dniu wybrania Pana na Prezydenta Miasta Wrocławia polska flaga zagościła na fasadzie Pana nieruchomości, czego do tej pory Pan nie czynił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowa Zelandia: bilans ofiar wulkanu wzrasta

Biała Wyspa / twitter.com/@bobbyJM_

  

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrosła do ośmiu - poinformowała nowozelandzka policja. Dziewięć osób nadal uważa się za zaginione, ale najprawdopodobniej one także straciły życie.

Policja uściśliła, że w środę dwie osoby zmarły w szpitalach w Auckland i Hamilton. W klinikach nadal pozostaje 29 poszkodowanych w czasie wybuchu wulkanu; większość z nich ma poparzone ponad 70 proc. powierzchni ciała.

Wulkan wybuchł w poniedziałek, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 osób, głównie z Australii (24 osoby), a także z USA (9 osób), Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl