Ohyda! Gronkiewicz-Waltz zrzuca winę za "Czajkę" na... Lecha Kaczyńskiego!

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

Była prezydent Warszawy, która sprawowała władzę w stolicy w latach 2006-2012 gościła dziś w Radiu Zet. Podczas rozmowy o awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" stwierdziła, że winę za to ponoszą... Lech Kaczyński, oraz Sławomir Skrzypek. - Obaj zginęli w katastrofie Smoleńskiej w 2010 roku, a więc przynajmniej trzy lata przed oddaniem "Czajki" do użytkowania - skomentował rewelacje HGW poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisicki.

W sobotniej rozmowie red. Joanna Komolka zapytała wprost o odpowiedzialność za aferę - "Czuje się pani odpowiedzialna?". 

Przede wszystkim odpowiedzialny jest PiS, że prawie stracił pieniądze w latach 2004-2006. Ja to dziś dnia mam projekt umowy, który miał być podpisany jako wiceprezesa EBOR-u. 

- zaczęła niespodziewany wywód Gronkiewicz-Waltz. 

Na budowę oczyszczalni, która powinna być zrealizowana w roku 2004, kiedy ja jeszcze nie byłam prezydentem, nawet nie myślałam, że będę prezydentem.

- dodała

Reporterka zapytała o stanowisko byłej prezydent Warszawy co do tej budowy. "Podobno pani protestowała przeciwko tej budowie, tak mówi Jarosław Kaczyński" - mówiła.

No to jemu się wydaje, że protestowałam, ponieważ ja jestem gotowa mu pokazać, że Lech Kaczyński i Sławomir Skrzypek, i pan Bohatkiewicz, wszyscy już nie żyją, mieli podpisać z EBOR-em dużą pożyczkę, a tam po drugiej stronie jest moje nazwisko i szefa infrastruktury EBOR-owskiej. Widocznie pan Jarosław Kaczyński o tym nie wie. I wtedy pan Sławomir Skrzypek, jak myśmy przyszli do ratusza, odmówił podpisania tej umowy, nie wiem do dziś dnia dlaczego. W każdym razie pieniądze mało, a by przepadły. Dopiero ja z Michałem Olszewskim żeśmy tak często jeździli do Brukseli, że pieniądze nawet jeszcze większe w końcu żeśmy dostali. Tak że niestety to była wina poprzednich rządów PiS-u, a nie moja, i nie dam sobie tego wmówić, bo mam to napisane na piśmie. 

- odparła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać - pierwsi zareagowali internauci. "Czyli drwiny Jachiry z ofiar katastrofy smoleńskiej to nie 'wypadek przy pracy". HGW robi to samo"; "Za awarię odpowiedzialny jest Wars i Sawa"  - czytamy w komentarzach na Twitterze. 

Skandaliczną wypowiedź byłej prezydent stolicy skomentował także poseł Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Lisiecki, były radny Warszawy i burmistrz Pragi.

Przypomnijmy pani Hannie Gronkiewicz-Waltz, że pan Lech Kaczyński Warszawą nie rządził od 2005 roku. Natomiast obaj, zarówno Lech Kaczyński, jak i Sławomir Skrzypek, zginęli w katastrofie Smoleńskiej w 2010 roku, a więc przynajmniej trzy lata przed oddaniem "Czajki" do użytkowania

- powiedział Lisiecki na nagraniu opublikowanym na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

23 osoby z koronawirusem w Hiszpanii

/ pixabay.com

  

Liczba zainfekowanych koronawirusem w Hiszpanii zwiększyła się do 23, po tym jak potwierdzono 8 nowych przypadków. Wszyscy zakażeni są odizolowani w szpitalach. Dwie osoby uznano w Hiszpanii za wyleczone.

Z sześciu nowych przypadków w Walencji cztery związane są z otoczeniem 44-letniego dziennikarza sportowego, który relacjonował mecz Valencia CF – Atalanta w Mediolanie we Włoszech. Dwie inne osoby podróżowały ostatnio do północnych Włoch

– poinformowała minister zdrowia Walencji, Ana Barcelo.

Rada ds. zdrowia Walencji wystosowała notę informacyjną dotyczącą Covid-19 do 2,5 tys. kibiców, którzy pojechali do Mediolanu na mecz.

Do tej pory nie zdecydowano jednak o zawieszeniu masowych wydarzeń w Walencji, takich jak słynnego Święta Ognia (hiszp. fallas).

„O wszystkim decyduje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i państwo hiszpańskie”

– powiedziała rada na konferencji prasowej.

Chorzy w Kastylii i Leonie to młody student z Włoch, studiujący na prywatnym uniwersytecie w Segowii, oraz inżynier z Iranu, który odwiedził firmę technologiczną pod Valladolid. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, a kilkunastu pracowników firmy, z którymi miał kontakt Irańczyk, są odizolowani i pod obserwacją.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts