To pierwsza taka instalacja w Europie Środkowej! Strategiczna współpraca z Google w Polsce stała się faktem

Google Cloud został strategicznym partnerem Operatora Chmury Krajowej (OChK), dzięki czemu OChK włączy do oferty usługi chmury obliczeniowej Google, a Google otworzy w Warszawie tzw. region Google Cloud - czyli hub infrastruktury technicznej i oprogramowania dla klientów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

zdjęcie ilustracyjne
edar; pixabay.com / Creative Commons CC0

Jak poinformował w komunikacie Operator Chmury Krajowej, współpraca ma pomóc polskim firmom wdrażać i wykorzystać potencjał, jaki oferują zaawansowane technologie chmury obliczeniowej w biznesie.
 
Region Google Cloud będzie pierwszą instalacją globalnej, publicznej chmury obliczeniowej w Europie Środkowej.
 
„Lokalizacja infrastruktury globalnego dostawcy usług chmurowych w Warszawie oraz współpraca na rzecz przyspieszenia wdrażania tych technologii w gospodarce wzmacnia pozycję Polski jako regionalnego lidera także i w tym wymiarze. Cyfryzacja polskich przedsiębiorstw była jednym z kluczowych założeń, które leżały u podstaw projektu utworzenia Chmury Krajowej, zainicjowanego i rozwijanego przez PKO Bank Polski oraz przez Polski Fundusz Rozwoju, udziałowców OchK”.
- napisano w komunikacie.
 
Operator Chmury Krajowej to spółka powstała z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju w listopadzie 2018 roku. Oferuje dostęp do większej mocy obliczeniowej, możliwości bezpiecznego przechowywania danych, zautomatyzowanego powoływania środowisk deweloperskich, oprogramowania ułatwiającego zarządzanie przedsiębiorstwem i dostarczane z chmury stanowiska pracy biurowej (Virtual Desktop).

W opinii ekspertów strategiczna współpraca Operatora Chmury Krajowej z Google to przełom nie tylko na rynku IT, ale również w gospodarce.

Współpraca z Google jest dowodem na to, że Operator Chmury Krajowej będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość usług, a jego klienci będą mieć dostęp do najnowszych światowych technologii.
- tłumaczy prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Borys zauważył, że Polski Fundusz Rozwoju jest zainteresowany „projektami inwestycyjnymi, które wspierają rozwój nowoczesnych branż i przedsiębiorstw”, a inwestycja w Operatora Chmury Krajowej (OChK) „idealnie wpisuje się w strategię PFR jako istotny element digitalizacji kraju”.

OChK dostarczy przedsiębiorcom nowoczesne i przystępne cenowo rozwiązania w oparciu o architekturę chmurową. Cieszy nas, że Operator Chmury Krajowej, którego jesteśmy akcjonariuszem, pozyskał do współpracy partnera - globalnego lidera tej technologii. Nawiązana współpraca jest dowodem na to, że Operator Chmury Krajowej będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość usług, a jego klienci będą mieć dostęp do najnowszych światowych technologii. Jestem przekonany, że ta współpraca wpłynie także pozytywnie na rozwój polskiego rynku IT i przyciągnie do niego najlepszych specjalistów.
- podkreślił Paweł Borys.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#google #chmura obliczeniowa #cloud #Operator Chmury Krajowej

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo