PiS przedstawiło też nową stronę internetową "www.DobryCzasDlaFirm.pl", gdzie znajdują się propozycje partii dla przedsiębiorców.

Sobolewski nawiązywał podczas konferencji do słów Schetyny, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział, że PiS "nie opublikował" programu, tylko "zamieścił go w sieci". Schetyna apelował też o opublikowanie programu "w formie książeczki".

Szef komitetu wykonawczego podkreślił, że program PiS znajduje się na stronie internetowej i został zaprezentowany podczas konwencji partii w Lublinie.

"Tak wygląda program partii politycznej, poważnej partii politycznej, który został wysłany do pana wczoraj. Jeśli ma pan ochotę, wyślemy go też do członków gabinetu cieni"

- mówił Sobolewski, prezentując zdjęcia z potwierdzenia nadania przesyłki do Schetyny.

"Jednocześnie pytamy pana Grzegorza - Grzegorzu, a gdzie jest program KO? Bo to, co przedstawiono niedawno, tej broszury, która liczy 20 czy 30 stron, gdzie na stronie są dwa zdania, a później strona jest pusta, to chyba nie nazwie Grzegorz programem"

- dodał.

Sobolewski poinformował, że program PiS w formie książki został wysłany przesyłką poleconą w czwartek i w piątek zostanie dostarczony liderowi KO.

"Tam Grzegorz zobaczy i może przeczytać, co oznacza prawdziwy program wyborczy, który składa się z diagnozy, z tego, co do tej pory dokonaliśmy i z planów na przyszłość" - mówił.

Szef komitetu wykonawczego PiS podkreślił, że propozycje programowe partii zostały przedstawione podczas konwencji wyborczej w Lublinie, a następnie były omawiane na konwencjach tematycznych: w Łodzi dotyczącej rodziny i Katowicach dotyczącej rozwoju. Ponadto - jak dodał - odbędą się jeszcze konwencje: o zdrowiu w najbliższą sobotę w Opolu oraz o rolnictwie w ostatnim tygodniu kampanii.

Fogiel słowa Schetyny określił jako "fantasmagorię", a tezę, że PiS nie opublikowało programu nazwał "kuriozalną".

"My nie tylko nie ograniczamy się do stworzenia książki programowej, ale rozmawiamy o naszych propozycjach z Polakami"

- przekonywał zastępca rzecznika PiS.

Fogiel podkreślił, że propozycje programowe PiS są omawiane w rozmowach z Polakami, a pokłosiem propozycji z sobotniej konwencji partii w Katowicach jest strona internetowa "www.DobryCzasDlaFirm.pl", gdzie zostały zamieszczone propozycje PiS dla przedsiębiorców.

Podczas konwencji w Katowicach premier Mateusz Morawiecki przedstawił i podpisał Pakiet dla Przedsiębiorców. To pięciopunktowy program zawierający propozycje takie jak: ulga w ZUS średnio 500 zł dla małych firm; ryczałtowy ZUS bez zmian dla firm o przychodach powyżej 10 tys. zł; podniesienie limitu przychodów dla podatku ryczałtowego i 9-proc. CIT-u oraz ponad 1 mld zł dla inwestorów.

"My z naszym programem się nie chowamy, wychodzimy do wyborców z jego kolejnymi fragmentami" - mówił Fogiel.