Dulkiewicz i Kidawa-Błońska oburzone grzmią o hejcie! A o Jachirze... ani słowa

Aleksandra Dulkiewicz Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer, Magdalena Adamowicz i Agnieszka Pomaska łączą siły w... walce z hejtem. Podpisały właśnie w Gdańsku deklarację „STOP nienawiści”. Jak nietrudno się domyślić, o skandalicznych wyczynach Klaudii Jachiry w dokumencie nie ma jednak ani słowa.

Małgorzata Kidawa-Błońska
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Chcemy dzisiaj w obliczu nie tylko tego, co wydarzyło się w styczniu, ale także w obliczu tego, co dotyka wielu z nas każdego dnia. Państwo głośno informujecie, jeżeli hejt, nienawiść groźby spotykają panią poseł Lubnauer czy mnie, ale wielu ludzi to dotyka w codziennym życiu. Dzisiaj chcemy bardzo głośno powiedzieć, razem z bliskimi pana prezydenta, z marszałek Kidawą-Błońską, że mówimy „nie”. Mówimy „nie” mowie nienawiści, staniu jednemu człowiekowi przeciwko drugiemu, bo tak silnego Gdańska, silnego Pomorza i silnej Polski nie zbudujemy. Siłą może być tylko i wyłącznie wspólnota
- grzmiała wyraźnie poruszona Aleksandra Dulkiewicz.
 
 Wtórowała jej kandydata Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Przekonywała, że hejt stał się niemal „naszą codziennością”.

Hejt, nienawiść, złe słowa weszły w nasze życie. Stały się prawie naszą codziennością, a nie może być na to zgody, bo słowa zabijają, słowa potrafią ludzi niszczyć. My stawiamy temu wielki opór i sprzeciw. Namawiamy wszystkich, żeby zaczęli od siebie, żebyśmy ważyli nasze słowa i pokazali, że można inaczej rozmawiać, inaczej prowadzić debatę publiczną, że możemy szanować swoich konkurentów politycznych, ludzi, z którymi się nie zgadzamy. Szacunek, a nie nienawiść i hejt.
- mówiła kandydatka KO na premiera wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jeśli ktokolwiek słuchając tych wypowiedzi miał nadzieję, że zaraz nastąpi jednoznaczne odcięcie się od Klaudii Jachiry i oficjalne potępienie jej działań ze strony Koalicji Obywatelskiej, nie mógł się bardziej mylić. Na ten temat nie padło w zasadzie ani jedno słowo.

Tymczasem na łamach portalu niezalezna.pl ujawniliśmy, jak wyglądało spotkanie Jachiry z wyborcami. Film ze spotkania wywołał falę oburzenia. Na spotkaniu przedwyborczym można było zobaczyć tylko hejt, żarty z tragedii i ze zmarłych.
 


 
Jacek Świat napisał nawet w tej sprawie list otwarty do Grzegorza Schetyny. Nawiązuje w nim do zachowania kandydatki KO Klaudii Jachiry. Wdowiec po posłance Aleksandrze Natalli-Świat, która zginęła w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej zarzuca liderowi PO i jego formacji „przekroczenie barier człowieczeństwa” i wypromowanie z pełną premedytacją osoby, która wsławiła się choćby przyrządzaniem „parówek smoleńskich”.
 
 
Po ujawnieniu przez portal niezalezna.pl filmu ze spotkania Klaudii Jachiry z wyborcami, w trakcie którego kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu popełniała skandaliczne prowokacje, godzące w uczucia religijna milionów Polaków oraz w pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej, zawiadomienie do prokuratury w sprawie Jachiry zgłosił były policjant Jacek Wrona.

 

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

#Klaudia Jachira #hejt #Koalicja Obywatelska #wybory parlamentarne #Małgorzata Kidawa-Błońska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo