Rusza budowa kolejnych lokali w ramach programu Mieszkanie plus

Budowa 138 lokali w Mińsku Mazowieckim, w ramach Mieszkania plus, ruszy w poniedziałek - poinformował PFR Nieruchomości. W ramach rządowego programu na Mazowszu mają ruszyć prace także w Radomiu.

Zdjęcie ilustracyjne
pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Przy ul. Tytoniowej w Radomiu planowane są 124 mieszkania, a wszyscy zainteresowani mogą już wypełniać ankietę. Wyniki mają pokazać preferencję rodzin zainteresowanych najmem mieszkań. Ankieta jest dostępna na stronie www.nieruchomosci.pfr.pl.

"Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności"

- informowała rzecznik PFR Nieruchomości Ewa Syta. "Prace budowlane w Radomiu ruszą jesienią 2019 roku" - podała.

W Radomiu planowane są zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe zewnętrzne.

Na Mazowszu planowane jest także duże osiedle przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie. Ma tam powstać ok. 3 tys. lokali.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstało 867 lokali w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Gdyni, Jarocinie oraz Kępnie. Kolejnych 864 jest w trakcie budowy – są to inwestycje w Katowicach, Jarocinie, Dębicy oraz Kępicach.

W trakcie projektowania jest kolejnych 18 tys. lokali w całej Polsce. Jak wynika ze statystyk zamieszczonych na stronie mplus.pl, potencjał gruntów przeznaczonych pod Mieszkania plus wynosi 120 tys. mieszkań.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mieszkanie plus #budowa #Mińsk Mazowiecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo