Amerykańska kropka nad i

  

Podpisana w Nowym Jorku przez prezydentów Polski Andrzeja Dudę i Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa deklaracja w sprawie pogłębienia współpracy militarnej obu państw ma zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego kraju, ale też całej wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego. Znamy już większość lokalizacji dla zwiększonej obecności wojsk amerykańskich i infrastruktury na polskim terytorium.

Warto pamiętać, że podawane stany liczbowe żołnierzy i personelu armii amerykańskiej to wartości minimalne i w najbliższych tygodniach w Polsce będzie przebywać zapewne dużo więcej amerykańskich wojskowych w związku z ćwiczeniami oraz różnymi działaniami logistycznymi. Uzgodnione przez strony porozumienia rozlokowanie siedzib wojsk amerykańskich ułatwia szybkie ich przerzucanie i zwiększanie możliwości bojowych. Porozumienie ma nie tylko ogromne znaczenie dla obronności Polski, lecz także pokazuje szybko rosnące polityczne znaczenie naszego kraju. A to oczywiście przełoży się na naszą pozycję gospodarczą. Po prostu w krajach, które są bezpieczne i poważane przez wielkie mocarstwa, inwestorzy chętniej lokują swoje pieniądze.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts