Minister demaskuje dwie twarze opozycji: „Z jednej strony maska na pokaz – z drugiej dywersja”

Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Szef gabinetu politycznego w KPRM Marek Suski w rozmowie z naszą reporterką w mocnych słowach scharakteryzował działania Platformy Obywatelskiej na przestrzeni ostatnich lat. Zwraca on uwagę, że politycy totalnej opozycji mają dwie twarze, a w czasie kampanii wyborczej jest to szczególnie dobrze widoczne.

Pytany wprost o to, czy przypadek Klaudii Jachiry to „gwóźdź do politycznej trumny” Grzegorza Schetyny, czy raczej realizacja hasła: „w tym szaleństwie jest metoda”, minister Matek Suski zwraca uwagę, że Platforma Obywatelska, a obecnie Koalicja Obywatelska zdążyły już przyzwyczaić nas do pokazywania dwóch twarzy.

Nam się może wydawać że to jest gwóźdź do trumny, ale kiedyś był wymyślony Palikot, później mieliśmy Petru. Jak te dwie koncepcje choć początkowo wydawało się, że to może być coś nowego. To jest taka metoda totalnej opozycji: oni pokazują twarz do zgody, wymyślają dzisiaj Kidawę-Błońską, która jest taka dobra, przyjazna, a z drugiej strony grają właśnie takimi ludźmi, którzy obrażają, zniesławiają, plugawią naszą historię, nasze świętości... To jest właśnie taka podwójna gra. Z jednej strony jest maska na pokaz, a z drugiej strony są ludzie, którzy na zapleczu robią taką właśnie dywersję.
- mówi Marek Suski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będą opóźnienia w budowie Nord Stream 2. A na horyzoncie jeszcze amerykańskie sankcje

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com / hpgreusen

  

Spółka Nord Stream 2, odpowiedzialna za budowę drugiego gazociągu po dnie Bałtyku, łączącego Rosję z Niemcami, poinformowała dziś, że prace się opóźnią i inwestycja nie zostanie zakończona w tym roku.

- Zaplanowaliśmy ukończenie projektu, zgodnie z wszystkimi prawnymi i technicznymi założeniami, w najbliższych miesiącach

- podało przedsiębiorstwo.

Dokładna data nie jest jednak znana - zależy to od warunków pogodowych. Dotychczas ułożono 2100 km gazociągu po dnie Bałtyku, pozostaje jeszcze około 300 km.

Zgodnie z pierwotnymi planami rosyjski gaz miał popłynąć przez Nord Stream 2 już pod koniec bieżącego roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/296436-rekordowa-kara-w-historii-uokik-w-tle-sprawa-finansowania-gazociagu-nord-stream-2]

Budowa gazociągu od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Eksperci są zgodni, że oprócz wymiaru komercyjnego, ma on także wymiar polityczny. Nord Stream 2 ma umożliwić Kremlowi rezygnację z tranzytu gazu przez Ukrainę. Zdecydowanym przeciwnikiem budowy NS 2 jest też prezydent USA Donald Trump, który zarzuca Niemcom uzależnianie Europy od rosyjskich surowców.

USA wciąż rozważają wprowadzenie sankcji wobec specjalistycznych firm biorących udział w układaniu rur pod dnie Bałtyku. Z informacji dziennika "Bild" wynika, że gdyby doszło do tego przed 31 grudnia 2019 roku, to realizacja projektu opóźniłaby się o 5 lat. Chociaż projekt znajduje się już w końcowej fazie, to wycofanie się z niego w tym momencie z powodu zagrożenia sankcjami specjalistycznych firm z Szwajcarii i Włoch miałoby poważne konsekwencje.

[polecam:https://niezalezna.pl/298842-spelniona-obietnica-usa-w-budzecie-na-2020-rok-sa-sankcje-za-nord-stream-2]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl