Jeżeli będę miał taką okazję, to będę namawiał Donalda Tuska do tego, żeby kandydował w wyborach prezydenckich, żeby był kandydatem opozycji, bo ma realną szansę na wygraną. Byłby najlepszym kandydatem w tych wyborach.
- powiedział w czwartek szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Zobaczymy, jak się zakończą wybory 13 października. Wierzę, że zakończą się dobrze, że będziemy w stanie zbudować większość w parlamencie i zbudować nowy rząd. To da też przestrzeń dla Donalda Tuska, żeby mógł kandydować w wyborach przeciwko Andrzejowi Dudzie.
- dodał.

Senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki w rozmowie z „Codzienną” podzielił zdanie Sławomira Neumanna, twierdząc, że byłaby to dobra kandydatura.

Uważam, że opozycja musi szukać takiego kandydata, który będzie bardzo rozpoznawalny. Donald Tusk jest takim kandydatem. Jest człowiekiem o ogromnym doświadczeniu międzynarodowym.
- stwierdził.

Potencjalną kandydaturę Donalda Tuska zdecydowanie krytyczniej ocenił wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Myślę, że zdecydowanie takiej szansy nie ma. Rzeczywiście Donald Tusk byłby najlepszym kandydatem, ale do tego, żeby w nowej kadencji stanąć jako pierwszy przed Trybunałem Stanu. To jest moim zdaniem najlepszy kandydat, aby odpowiedzieć za rządy Platformy Obywatelskiej, rządy afer, rządy Amber Gold, rozkradanie kamienic. Moim zdaniem to powinno iść w tym kierunku i wydaje mi się, że my w Polsce nie powinniśmy rozmawiać na temat tego, kiedy Donald Tusk wróci do polskiej polityki, lecz kiedy odpowie za złodziejskie afery, które miały miejsce w czasie jego rządów.
- mówił nam.

Postanowiliśmy sprawdzić także, co na ten temat myślą inni politycy Platformy Obywatelskiej.

Myślę, że na tę chwilę jest bardzo silnym kandydatem, ale ja również widziałbym w tej roli także pana Rafała Trzaskowskiego oraz np. panią Aleksandrę Dulkiewicz. Uważam, że są to trzy bardzo silne kandydatury. Myślę, że warto dać też szansę młodemu pokoleniu, czyli Rafałowi Trzaskowskiemu.
- powiedział w rozmowie z „Codzienną” poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Kobyliński.