Kłopoty rumuńskiej kandydatki na komisarza UE. Komisja prawna odrzuci też Węgra?

Rovana Plumb / Partidul Social Democrat from Romania [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Komisja prawna Parlamentu Europejskiego uznała dzisiaj, że kandydatka na komisarza ds. transportu, Rumunka Rovana Plumb, nie powinna być dopuszczona do przesłuchania z powodu niewyjaśnionych kwestii dotyczących konfliktu interesów - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze swojego źródła w Parlamencie. Jak podała na Twitterze korespondentka TVP w Brukseli, Dominika Ćosić, komisja prawna podobnie może postąpić z węgierskim kandydatem.

Na czwartkowym zamkniętym posiedzeniu za niedopuszczeniem jej do wysłuchania, czyli kolejnej fazy przed objęciem stanowiska, opowiedziało się w tajnym głosowaniu 15 eurodeputowanych, sześciu było przeciwko, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Eurodeputowani debatują teraz, jakie powinny być dalsze kroki 

- podało źródło PAP.

Według nieoficjalnych informacji deputowani wezwali na posiedzenie Plumb, by wyjaśniła, dlaczego w oświadczeniu dla PE nie zadeklarowała dwóch kredytów o wartości blisko 1 mln euro. Jak podało Politico, jedna z pożyczek była przeznaczona na zakup nieruchomości, a druga na wsparcie jej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) w Rumunii.

Komisja prawna zajmuje się też w czwartek sprawą polskiego kandydata na unijnego komisarza Janusza Wojciechowskiego. W środę kolejny raz poprosiła go o dodatkowe informacje dotyczące jego oświadczenia majątkowego w związku z tym, że wcześniej nie ujął w nim zakupionego na kredyt w 2016 r. mieszkania w Brukseli.

Pozytywna opinia komisji prawnej na temat braku konfliktu interesów danego kandydata na komisarza jest warunkiem niezbędnym do przystąpienia do jego wysłuchania. 

Korespondentka TVP w Brukseli, Dominika Ćosić, w swoim wpisie na Twitterze zauważa - powołując się na źródło - że odrzucenie kandydatury Plumb oznaczałoby także odrzucenie węgierskiego kandydata, Laszlo Trocsanyiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Burmistrz: przestańcie szykanować tę rodzinę!

  

Burmistrz wielkopolskich Sulmierzyc zaapelował do mieszkańców miasta o zaprzestanie szykanowania rodziny, której jeden z członków zaraził się koronawirusem – poinformował burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki.

Na stronie internetowej urzędu wielkopolskich Sulmierzyc zamieszczono komunikat jednej z rodzin, w którym proszą oni mieszkańców o zaprzestanie szykanowania ich.

"Apelujemy do mieszkańców Sulmierzyc, aby zaprzestano rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, szykanować nas, pozwolić nam swobodnie robić zakupy w sklepach i normalnie funkcjonować w społeczeństwie"

– napisano.

Burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki wyjaśnił, że rodzina zaapelowała w ten sposób, ponieważ uskarża się na szykany ze strony mieszkańców od momentu pojawienia się w przestrzeni publicznej informacji, że ich członek rodziny został zakażony koronawirusem.

Tymczasem – jak wyjaśnił burmistrz - zakażony trafił najpierw do szpitala z inną dolegliwością i tam został zakażony koronawirusem. Od tego czasu rodzina nie miała z nim kontaktu i nie jest objęta kwarantanną ani nadzorem epidemiologicznym.

"Ale rozpoczęły się szykany ze strony środowiska" – powiedział burmistrz.

Członkowie rodziny chorego np. nie mogli zrobić zakupów, bo nie wpuszczano ich do sklepów albo wypraszano ich stamtąd.

"Dlatego zdecydowałem się zamieścić taki apel, bo moim zdaniem takie zachowania są niedopuszczalne" – poinformował Dariusz Dębicki.

Dodał, że po komunikacie na stronie urzędu niektórzy ludzie zmienili swoje zachowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts