W brytyjskiej Izbie Gmin wrze! Johnson zapowiedział wygłoszenie oświadczenia

premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson / Velislav Nikolov (EU2018BG) Bulgarian Presidency; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Brytyjski premier Boris Johnson dotarł późnym popołudniem do Izby Gmin, gdzie zgodnie z najnowszymi informacjami, ma wygłosić oświadczenie na temat zawieszenia parlamentu, które dzień wcześniej zostało uznane przez Sąd Najwyższy za nieważne.

Po tym orzeczeniu wzmogła się presja na Johnsona, by zrezygnował ze stanowiska, ale według źródeł na Downing Street obecnie nie bierze on pod uwagę takiej ewentualności.

Z kolei według dziennika „The Sun” prawdopodobnie nie złoży on także kolejnego wniosku o przedterminowe wybory, bo w obecnej sytuacji nie ma szans na jego przyjęcie.
 
Przyjazdowi Johnsona do Izby Gmin towarzyszyły demonstracje przed budynkiem parlamentu zarówno zwolenników, jak i przeciwników wyjścia z Unii Europejskiej.
 
Wznowiona decyzją sądu sesja Izby Gmin rozpoczęła się w środę przed południem, a w jej trakcie posłowie m.in. wysłuchali oświadczenia prokuratora generalnego Geoffreya Coxa w sprawie zawieszenia parlamentu, a także dyskutowali o przygotowaniach do brexitu bez porozumienia, operacji sprowadzania do kraju brytyjskich turystów, którzy pozostali za granicą po upadku biura podróży Thomas Cook i porozumieniu nuklearnym z Iranem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tokarczuk rozpływa się w zachwytach nad Szwecją. „Bogactwo, potencjał” - to o imigrantach

Olga Tokarczuk / By Harald Krichel - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83206656

  

Wiemy już, że Olga Tokarczuk nie zamierza przedstawiać w Szwecji swojego kraju z jak najlepszej strony. Zamiast tego mówi o tym, że polski rząd nie jest otwarty i jak bardzo jej wstyd. Teraz w rozmowie z RMF FM noblistka zdradziła, co tak bardzo zachwyciło ją w Szwecji. Okazuje się, że... imigranci. - Pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej - mówiła Tokarczuk.

Laureatka literackiego Nobla Olga Tokarczuk odwiedziła dziś uczniów w imigranckiej dzielnicy Sztokholmu Rinkeby - to właśnie tam dochodzi często do strzelanin czy podpaleń samochodów. W lokalnej bibliotece pisarka wysłuchała programu artystycznego, na pamiątkę otrzymała obraz ze swoim wizerunkiem. Mówiła też o Polsce i o rządzie, który - według niej - "nie jest otwarty".

[polecam:https://niezalezna.pl/301555-co-tokarczuk-opowiada-dzieciom-w-szwecji-jestem-zawstydzona-polski-rzad-nie-jest-otwarty]

W rozmowie dla radia RMF FM po spotkaniu Tokarczuk kontynuowała swoje narzekanie na Polskę.

- Było cudownie, bardzo się wzruszyłam. I naprawdę, patrząc na te dzieci - kolorowe, w różnych ubraniach, witające mnie w różnych swoich językach - pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej

- mówiła noblistka.

- Zawsze w takich momentach jest mi po prostu wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów. Nigdy nie potrafię tego zrozumieć

- dodała.

Ponadto Olga Tokarczuk została zapytana o słowa, kiedy stwierdziła, że "jest frakiem", czyli sobą "lekko przesuniętą od normy".

- Wydaje mi się, że zawsze, jak różnimy się nieco od takiej średniej, to jest dobrze - szczególnie, kiedy wykonuje się zawód twórczy, artystyczny. W ogóle dobrze jest nie myśleć tak, jak wszyscy myślą, nie patrzeć tak, jak wszyscy patrzą

- stwierdziła noblistka.

Wczoraj z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zaprosi Olgę Tokarczuk, by osobiście pogratulować jej sukcesu. Okazuje się, ze może być z tym problem, bo noblistka nie chce być "chodzącą laureatką".

[polecam:https://niezalezna.pl/301314-premier-zaprosi-olge-tokarczuk-i-zlozy-jej-osobiste-gratulacje-nobel-to-radosc-dla-wszystkich-polakow]

- Nie chciałabym się zamienić w taką chodzącą laureatkę: witania się, celebrowania, uściski rąk i tak dalej. Myślę, że to by było zabijające mnie jako pisarkę i w ogóle człowieka. Więc spokojnie - powiedziała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl