Policjanci zatrzymali pseudokibiców po meczu w Łodzi

27 kibiców Śląska Wrocław zatrzymała policja podczas wtorkowego meczu piłkarskiego Pucharu Polski z Widzewem w Łodzi. Mają oni usłyszeć zarzuty dotyczące m.in. próby wniesienia na stadion wyrobów pirotechnicznych oraz napaści na policjantów.

O zatrzymaniach kibiców klubu z Wrocławia poinformował w środę kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Jak przekazał, już podczas wchodzenia na teren stadionu zostało ujętych przez ochronę i przekazanych policji 22 sympatyków Śląska.

Mężczyźni w wieku od 16 do 47 lat zostali zatrzymani za próbę wniesienia na stadion wyrobów pirotechnicznych, których posiadanie podczas trwania imprezy masowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Mimo to, już na początku meczu kibice zajmujący miejsce w sektorze dla gości odpalili race i próbowali sforsować ogrodzenie, przez co arbiter przerwał spotkanie.

Fiedukowicz tłumaczył, że na prośbę organizatora zawodów konieczne było użycie pododdziałów zwartych policji, gdyż - jak mówił - fani ekipy przyjezdnej za wszelką cenę dążyli do konfrontacji z łódzkimi kibicami.

Pseudokibice próbowali m.in. sforsować ogrodzenie sektora, odpalali race i demolowali elementy wyposażenia stadionu. Ponieważ służby ochrony nie były w stanie samodzielnie zapanować nad chuligańskimi zapędami pseudokibiców, mecz został przerwany, a organizator zawodów złożył wniosek o wkroczenie policji na teren obiektu.

Policjanci użyli m.in. armatki wodnej. Mecz został wznowiony po kilku minutach. Pięciu spośród najbardziej agresywnych pseudokibiców Śląska w wieku od 32 lat do 44 lat zostało zatrzymanych w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariuszy publicznych, bądź czynną napaścią na policjantów, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

W czasie interwencji nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W meczu 1/32 finału Pucharu Polski piłkarze drugoligowego Widzewa pokonali Śląsk 2:0, eliminując wicelidera tabeli ekstraklasy z rozgrywek.

W środę PZPN wszczął postępowania wyjaśniające dotyczące chuligańskich zachowań na trybunach stadionów w Wejherowie i Łodzi podczas meczów Gryf Wejherowo – Lechia Gdańsk (kibice odpalili z trybun rakietnice) oraz Widzew – Śląsk. Pełna dokumentacja dotycząca zajść trafi do Komisji Dyscyplinarnej, której najbliższe posiedzenie zaplanowane jest na czwartek 26 września

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pseudokibice #Puchar Polski #piłka nożna #Widzew Łódź #Śląsk Wrocław

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo