PKN ORLEN napędza polską gospodarkę. Koncern efektywnie współpracuje z polskimi firmami z sektora MŚP

Zdjęcie ilustracyjne

  

Budowanie siły gospodarki narodowej przy wsparciu prężnie działających przedsiębiorstw niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla nich samych, jak i dla otoczenia. PKN ORLEN, koncern obecny na 6 kontynentach, nie tylko pozytywnie wpływa na sektor MŚP i napędza rodzimą gospodarkę, lecz także umacniania pozycję Polski jako znaczącego gracza na globalnym rynku.

PKN ORLEN nieprzerwanie od lat uznawany jest za najcenniejszą markę w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. Jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już szósty raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute. Nagród i wyróżnień stale przybywa. Z początkiem września w trakcie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele PKN ORLEN odebrali wyróżnienie za zajęcie pierwszego miejsca na prestiżowej liście największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu TOP 500 CEE 2019. W ostatnich latach to właśnie działalność międzynarodowa przyniosła koncernowi najwięcej korzyści. W ubiegłym roku został on całkowitym właścicielem czeskiego Unipetrolu, a ostatnio na Słowacji mówił o budowie sieci detalicznej na tym rynku. PKN ORLEN rozszerzył także współpracę z Kolejami Litewskimi, co przełożyło się na wzrost efektywności działań rafinerii w Możejkach. Poszerzanie zakresu działalności na sąsiednich rynkach przekłada się na coraz lepszą pozycję Polski jako znaczącego gracza na europejskim rynku paliwowo-energetycznym.

PKN ORLEN ma również niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Dzięki długofalowej strategii dywersyfikacji dostaw ropy naftowej obecnie już ponad 50 proc. surowca, który trafia do płockiej rafinerii, pochodzi z kierunków innych niż wschodni – m.in. z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA czy Afryki. Uniezależnienie się od dostaw z jednego kierunku jest jednym z priorytetów koncernu, bo gwarantuje większą stabilność, nawet w sytuacjach kryzysowych.

Pod skrzydłami orła

PKN ORLEN – jako jeden z czempionów polskiej gospodarki – aktywnie angażuje się we wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz innowacyjnych start-upów. W ubiegłym roku koncern współpracował z ok. 18 tysiącami dostawców, w większości z sektora MŚP. Model współpracy, który przyjęła spółka, zakłada otwarcie na konstruktywny dialog oraz pracę nad rozwiązaniami przynoszącymi wymierne korzyści obu stronom. PKN ORLEN docenia fakt, iż mniejsze przedsiębiorstwa uważnie śledzą zmieniające się trendy i sprawnie się do nich dostosowują.

Jak wynika z badań, Polacy są zdania, że liderzy polskiej gospodarki powinni wspierać rodzime firmy. Dane instytutu Kantar wskazują, że prawie 90 proc. badanych chętniej kupuje dany produkt wiedząc, że ma on krajowe pochodzenie, a 75 proc. twierdzi, że aktywną rolę we wspieraniu przedsiębiorczości w Polsce powinny odgrywać duże, narodowe koncerny. PKN ORLEN dokłada wszelkich starań, żeby umocnić produkty krajowych przedsiębiorców na swoich stacjach benzynowych. Obecnie już ponad 85 proc. oferty na stacjach PKN ORLEN w kraju jest wyprodukowanych w Polsce.

Z myślą o przyszłości

Dynamicznie zmieniające się otoczenie niesie wyzwania, przed którymi wkrótce stanie nie tylko Polska, ale i cały świat. Jednym z nich jest stopniowo malejąca rola ropy naftowej jako paliwa i rosnące znaczenie alternatywnych źródeł energii, takich jak wodór czy biopaliwa. PKN ORLEN już teraz prowadzi inwestycje związane z rozwojem produkcji petrochemicznej. Celem spółki jest to, aby Polska w najbliższych latach stała się jednym ze znaczących eksporterów. Koncern jest również zainteresowany rozwojem paliw alternatywnych, dlatego w obrębie swoich spółek prowadzi zaawansowane prace badawczo-rozwojowe w tym zakresie.

PKN ORLEN jest także liderem innowacji na polskim rynku. Aktywnie współpracuje ze start-upami. Młodzi nowatorzy, prócz wsparcia doświadczonych specjalistów, mogą liczyć m.in. na udostępnienie infrastruktury spółki do celów badawczo-rozwojowych czy dostęp do know-how firmy. Niedawno w ramach rządowego programu GovTech Polska PKN ORLEN podpisał zamówienie na opracowanie technologii, która pozwoli na automatyczną identyfikację pojazdów firmowych przypisanych do kart flotowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga! Tak działają oszuści

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/iAmMrRob/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Kaliszanka straciła kilka tysięcy euro. Jej pieniądze miały pomóc marynarzowi przebywającemu na misji w USA, który chciał na stałe zamieszkać w Kaliszu – poinformowała dziś rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Do zdarzenia doszło we wrześniu, ale kaliszanka dopiero teraz zgłosiła się na policję.

"60-letnia kobieta była przekonana, że przez wiele tygodni koresponduje za pomocą komunikatorów z marynarzem, który jest na misji w USA. Ten wyznał, że ma zgromadzone na życie oszczędności, które chce przesłać do Polski i na stałe zamieszkać w Kaliszu. Firma, która miała przesłać pieniądze potrzebowała środków na przesyłkę, a on tego nie może zrobić, bo właśnie jest na morzu. Kobieta postanowiła pomóc i przelała na wskazane przez niego konto kilka tysięcy euro" - powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz.

Po wpłaceniu pieniędzy mężczyzna zniknął i urwał się z nim kontakt.

Dopiero po kilku tygodniach od zdarzenia kobieta zgłosiła się na policję, po tym, jak o wszystkim w końcu opowiedziała rodzinie.

"Przestępcy potrafią przez wiele miesięcy rozmawiać z osobami za pośrednictwem różnego rodzaju komunikatorów i budować zaufanie do siebie. Sprawca nawiązuje kontakt przez portal społecznościowy i koresponduje z osobą podszywając się pod marynarza, żołnierza czy lekarza stacjonującego gdzieś na misji"

– powiedziała rzecznik policji.

Anna Jaworska–Wojnicz apeluje, żeby nie wierzyć w to, co wypisują różne osoby w internecie.

"Nie każda osoba, która przedstawia się za kogoś, faktycznie nią jest. Nie można bezgranicznie ufać człowiekowi, którego nigdy nie widzieliśmy na oczy, a jeżeli mamy jakieś wątpliwości porozmawiajmy z bliskimi" – przestrzega rzecznik kaliskiej policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl