Poczta Polska kluczem do rozwoju gospodarczego kraju. Spółka staje się jednym z głównych graczy na polskim rynku e-handlu

Zdjęcie ilustracyjne

  

Dostępna dla wszystkich obywateli, rozbudowana sieć placówek świadczących usługi pocztowe, bankowe i ubezpieczeniowe oraz stabilny i największy w Polsce pracodawca – to największe atuty Poczty Polskiej. Firma działająca na terenie naszego kraju od ponad 460 lat po raz kolejny rzuca wyzwanie i przekształca się w nowoczesną instytucję, mogącą odnosić sukcesy w XXI wieku.

Pełniąc rolę wyznaczonego operatora pocztowego, spółka świadczy usługi na rzecz wszystkich obywateli, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Przepisy obowiązujące w UE precyzyjnie określają zadania, jakie spoczywają na operatorze wyznaczonym do świadczenia usług pocztowych. Jest on zobowiązany m.in. do posiadania odpowiednio gęstej sieci placówek, przy czym jedna stała placówka powinna przypadać na 6 tys. mieszkańców na terenie miast i na 85 km2 na wsi. Dzięki sieci liczącej ponad 7,6 tys. punktów Poczta Polska wypełnia te obowiązki. Co więcej, jest jedyną działającą w Polsce instytucją, która jest w stanie sprostać temu zadaniu.

Nie uda jej się jednak uciec przed tym, co nieuniknione w funkcjonowaniu wszystkich operatorów pocztowych działających w Europie, a mianowicie przed spadkiem tradycyjnej korespondencji. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że cały rynek europejski podlega stałemu zmniejszeniu – wolumeny krajowych przesyłek listowych w latach 2007–2016 r. spadły o ponad 25 proc. W Polsce można zaobserwować podobne zjawisko. Coraz bardziej zaciera się granica między listem i paczką, coraz częściej mamy do czynienia z przesyłką. Obecnie usługi listowe Poczty Polskiej są wykorzystywane do przesyłania towarów. Warto podkreślić, że spółka jest jedynym operatorem świadczącym takie usługi. Jednocześnie szacuje się, że za cztery lata do obsłużenia będzie 848 mln paczek, czyli prawie dwa razy tyle, ile w tym roku. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy w internecie.

Poczta Polska, widząc szansę rozwoju elektronicznych kanałów komunikacji, rozbuduje ofertę e-usług. Mocno stawia na rozwój związany z e-Commerce. Już dziś spółka jest jednym z głównych graczy na polskim rynku e-handlu. W 2017 r. została przyjęta nowa koncepcja rozwoju sieci logistycznej, dopasowana do rosnącej liczby paczek krajowych i zagranicznych. Głównym jej elementem stanie się centralny węzeł logistyczny zintegrowany z infrastrukturą transportową kraju. Centralny węzeł ma obsługiwać międzynarodowy handel e-commerce, m.in. w ramach współpracy Poczty z Chinami i rozwijającym się Nowym Jedwabnym Szlakiem.

By usprawnić obsługę przesyłek Poczta Polska wspólnie z partnerami z PKN Orlen, sklepami Żabka/Freshmarket oraz kioskami i salonikami prasowymi Ruchu, zbudowała największą w kraju sieć click&collect. Latem br. spółka zrobiła kolejny krok i postawiła na rozwój automatów paczkowych. Do końca października Polacy będą mogli zgłosić się po swoją przesyłkę do jednego z 200 automatów paczkowych, które są zainstalowane w wydzielonych strefach w placówkach pocztowych oraz w wybranych sklepach Biedronka.

Poczta Polska, będąca jedyną polską firmą kuriersko-logistyczną działającą na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, dziś przygotowuje się do pełnienia jeszcze jednej roli, czyli narodowego operatora cyfrowego. Warto pamiętać, że poczty w Europie są naturalnymi partnerami państw w zakresie e-Doręczeń, bo mają doświadczenie i odpowiednią infrastrukturę, dzięki czemu gwarantują poprawność i bezpieczeństwo tych usług.

Artykuł sponsorowany

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poszukiwany robił pizzę... policjantce

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/SalvatoreMonetti

  

Policjantka rozpoznała poszukiwanego kilkoma listami gończymi w pracowniku pizzerii, który szykował dla niej posiłek w jednym z lokali. Pochodzący z Zielonej Góry 28-latek ukrywał się od czterech lat - poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

"Fotograficzna pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego, który jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego. Mężczyzna od czterech lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce"

– powiedziała Barska.

28-latek jest podejrzany o kradzieże z włamaniem, trzykrotne prowadzenie pojazdu po pijanemu. Ma do odbycia dwa lata i osiem miesięcy więzienia. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał za nim cztery listy gończe.

W czwartek po południu policjantka wraz z rodziną poszła do pizzerii w jednym z miast niedaleko Zielonej Góry. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę za kontuarem, który przygotowywał posiłek. Jego twarz wydała się jej znajoma.

"Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, że policjantka nie myliła się, co do poszukiwanego"

– dodała Barska.

Czwartek okazał się pechowy nie tylko dla 28-latka. Tego dnia zielonogórscy policjanci zatrzymali również dwóch innych mężczyzn poszukiwanych za przestępstwa.

Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu ucieczki poszukiwanej osoby za granicę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts