Takie same wyroki 15 lat pozbawienia wolności za "spiskowanie przeciwko armii i państwu" otrzymało także dwóch byłych szefów algierskiego wywiadu generał Mohamed Mediene, znany jako generał "Tawfik", i generał Athmane Baszir Tartag oraz liderka trockistowskiej Partii Pracujących Louisa Hanun.

Były minister obrony i były szef sztabu generalnego Chaled Nezzar, jego syn Lotfi, a także szef Algierskiego Stowarzyszenia Farmaceutycznego Farid Benhamdine, zostali zaocznie skazani na 20 lat więzienia; najprawdopodobniej przebywają w Hiszpanii, został za nimi wydany Międzynarodowy Nakaz Aresztowania.

Osoby, które zasiadły na ławie oskarżonych, zostały aresztowane w maju, kilka tygodni po wybuchu masowych protestów z żądaniem odejścia rządzącej elity. Protesty zmusiły ówczesnego prezydenta 82-letniego Abdelaziza Buteflikę do złożenia dymisji na początku kwietnia, ale demonstranci domagają się teraz usunięcia pozostałych ważnych przedstawicieli starej władzy.

Milud Brahimi, prawnik jednego z szefów wywiadu, cytowany przez algierski portal informacyjny TSA, przekazał, że do skazania doszło w nocy z wtorku na środę podczas bezprecedensowego procesu za zamkniętymi drzwiami w mieście Blida, na południe od Algieru.