Spotkania prezydentów Polski i USA

  

23 września Andrzej Duda i Donald Trump wydali deklarację o pogłębionej współpracy wojskowej Polski i USA. Wyznaczono sześć miejsc w Polsce, do których mają przybyć dodatkowe amerykańskie jednostki wojskowe, i uruchomiono procedurę znoszenia wiz dla Polaków.

Trump wezwał też państwa europejskie do zwiększenia ilości materiałów wojennych wysyłanych na Ukrainę (w latach 2014–2017 USA przeznaczyły na ten cel 871 mln dol., Kanada 74 mln, Polska 6,5 mln, Wielka Brytania 4,5 mln, Turcja 4,1 mln, NATO 49,2 mln). Bartosz Wieliński w „Gazecie Wyborczej” skwitował to artykułem o „upadku polityki zagranicznej PiS”. Ciekawe, jak by ocenił wizytę Bronisława Komorowskiego u Baracka Obamy w 2010 r. Obama zaprosił ówczesnego prezydenta RP 20 listopada na 8 grudnia, tzn. dał mu 18 dni na przygotowanie wizyty. Potrzebował Komorowskiego do poparcia porozumienia New Start z Rosją. Komorowski je poparł. Rosja zaoszczędziła na wyścigu zbrojeń nuklearnych (których to sił nie używa) i przesunęła fundusze na rozbudowę sił konwencjonalnych (których używa). Komorowski opowiadał o bigosie i pilnowaniu żony. Tak wyglądała polska polityka zagraniczna, co to nie robiła „łaski” Amerykanom, chyba że w interesie Rosji.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts