W PE pokazano filmy o Janie Pawle II i o. Kolbe. Biedroń prowokacyjnie zaprezentował "Tylko nie mów nikomu"

/ Twitter/@PatrykJaki

  

We wtorek w Parlamencie Europejskim eurodeputowani PiS Beata Kempa i Patryk Jaki zorganizowali projekcję filmów o Janie Pawle II i o. Maksymilianie Marii Kolbe. W kontrze do inicjatywy, Robert Biedroń pokazał film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Celem tego wydarzenia jest przypomnienie o doniosłej, kluczowej roli chrześcijaństwa, a przede wszystkim kościoła katolickiego, w historii Polski. Tak się złożyło, że ta historia, niezwykle burzliwa, miała jedną instytucję, która pozwoliła nam zachować ciągłość. To jest właśnie kościół katolicki 

- powiedział na konferencji prasowej przed projekcją szef delegacji PiS, współprzewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Ryszard Legutko.

 

Plakat promujący projekcję filmów „Jan Paweł II w Małopolsce" i "Dwie Korony” o o. Kolbe zatytułowano: „Tylko powiedz wszystkim - o bohaterach polskiego kościoła”. To nawiązanie do produkcji braci Sekielskich sprzed miesięcy. Projekcję tego filmu filmu zorganizował, również we wtorek w PE, Robert Biedroń.

Wyświetlenie tego filmu w PE to kolejne uderzenie w Polskę przez pokazanie patologii i działań, które powinny być karane, jako pełnego obrazu polskiego kościoła. Ci państwo mają na celu pokazanie, że wszystko to, co tam jest, to jest właśnie polski kościół -

oceniła europoseł Kempa inicjatywę Wiosny.

Jak zaznaczyła, "Jan Paweł II w Małopolsce" i "Dwie Korony" to wspaniałe świadectwa, które pokazują wielką rolę kościoła i chrześcijaństwa nie tylko w UE. Wskazała, że pokazanie tych filmów w PE jest potrzebne wobec "potężnej, kolejnej próby odebrania dobrego imienia kościołowi katolickiemu i wielu chrześcijanom w Polsce, Europie i na świecie".

Tutaj w PE chcemy pokazać przykłady dwóch fantastycznych kapłanów, którzy wnieśli olbrzymi wkład w budowę chrześcijaństwa, a co za tym idzie korzeni UE 

- mówiła Kempa.

Europoseł Jaki podkreślił, że w PE należy przypominać o tym jak wielki wkład ma chrześcijaństwo i kościół w rozwój nie tylko Europy ale i świata.

Stosunkowo niedługo jestem w PE, ale widzę, że za każdym razem podczas dyskusji, które odbywają się w tym miejscu, szuka się pretekstu, aby uderzyć w kościół, albo przedstawić chrześcijaństwo w krzywym zwierciadle

- wskazał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzieci ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji

/ twitter.com / @Devil19900

  

Siedem osób, w tym troje dzieci, poniosło śmierć w tureckiej prowincji Van w wyniku niedzielnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,7, do którego doszło w północno-zachodnim Iranie przy granicy z Turcją - podał szef tureckiego MSW Suleyman Soylu.

Pięć osób zostało rannych i przewieziono je do szpitala. Według Soylu pod gruzami znajdują się jeszcze ludzie i trwa akcja ratunkowa.

W prowincji Van wiele domów jest uszkodzonych w wyniku trzęsienia ziemi - podał jej gubernator Mehmet Emin Bilmez.

Według Europejskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC) epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu irańskiej wioski Habasz-e-Olya, położonej mniej niż 10 km od granicy z Turcją, a ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 6 km.

Według Mojtaby Khalediego z Irańskiej Służby Ratunkowej w trzęsieniu ziemi rannych zostało 25 osób, siedem z nich hospitalizowano.

Trzęsienie ziemi uszkodziło też w Iranie nie określoną na razie liczbę domów w czterech wioskach w pobliżu epicentrum trzęsienia.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts