Oglądalność Emmy Awards spada. Mimo to, gala wciąż wyznacza trendy serialowe i modowe

aktorzy na tegorocznej gali Emmy Awards, / instagram.com/Julia Garner

  

Uroczystość wręczenia nagród Emmy wyznacza trendy w showbizesie telewizyjnym, który na przestrzeni ostatnich lat diametralnie się zmienił. Zarówno oglądalność seriali, jak i samej gali w telewizji systematycznie spada, głównie za sprawą platform takich jak Netflix. Mimo wszystko, Emmy Awards wciąż wyznaczają trendy, nie tylko w biznesie telewizyjnym, ale i... modowym.

Przemysł produkcji seriali telewizyjnych zmienił się drastycznie na przestrzeni ostatnich 10 lat. Coraz bardziej spada oglądalność telewizji kablowej i satelitarnej, ponieważ wielu widzów zdecydowanie woli oglądanie seriali w internecie. Głównie ze względu na mniejszą ilość reklam oraz możliwość oglądania programu telewizyjnego wtedy, kiedy mają na to czas, a nie kiedy akurat nadawany jest w telewizji.

Stąd gigantyczny sukces Netflixa oraz Amazon Prime, które mają w swoim repertuarze wiele najpopularniejszych obecnie seriali.

Proces odchodzenia widzów od telewizji kablowej potwierdziła niska oglądalność transmisji z ceremonii Emmy Awards, którą na żywo nadawała stacja Fox News. Oglądało ją zaledwie 9.6 miliona widzów, 33% mniej niż w zeszłym roku i aż o 1/3 mniej niż w 2000 roku, kiedy to liczba widzów wynosiła 21.8 milionów, jak podaje USA Daily.

Gala Emmy to nie tylko wręczanie nagród, które w głównej mierze na tegorocznej imprezie przypadły twórcom "Gry o tron", ale poprzedzający ją czerwony dywan, na którym gwiazdy prezentują się w kreacjach od najlepszych projektantów.

Tegoroczne Emmy to rewia kolorów takich jak różne odcienie czerwieni, srebra, złota i zieleni. Nie zabrakło klasycznej czerni. Kim Kardashian West pokazała się w pięknej, stylowej czarnej sukni Vivienne Westwood.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Emmy’s BTS

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Michelle Willimas nagrodzona w kategorii najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym Fosse/Veron pięknie się prezentowała w zielonej kreacji Louisa Vuittona.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Michelle Williams at the 71st Emmy Awards in Los Angeles, CA @iemmys @fox_italia

Post udostępniony przez Michelle Williams (@michelleingridwilliams)

Następną, wyróżnioną przez krytyków mody, fioletową suknię Cong Tri miała na sobie Julia Garner nagrodzona za drugoplanową rolę żeńską w „Ozark.”

Zjawiskowa, różowo-czerwona suknia Mandy Moore także nie umknęła uwadze krytyków mody.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What a NIGHT. A GIGANTIC thank you to the genius, @brandonmaxwell and his entire team for turning this entire look around in less than 2 weeks. We had an in person meeting (12 hours after his Spring Runway show, mind you) to discuss the look and ended up with something completely different than we had originally planned and been discussing. @cristinaehrlich, @kevinmichaelericson and I had big ideas and Brandon made them a reality. He asked me how I wanted to feel and as a former stylist, he intrinsically knew that how you feel wearing something comes across in the way you carry yourself and it’s nearly impossible to fake (or it is for me)...so it had to be right. Anyway, anyway.... all of that to say: thank you to him and my fam: @cristinaehrlich, @kevinmichaelericson, @studiounbiased (tailoring MVP), @jennstreicher, @streicherhair for recognizing how exciting yesterday was, what it represented and helping me to feel my very best. A special note of gratitude to 💓 and most handsome date @taylordawesgoldsmith for having my back and being the best wingman at these crazy awards shows. Also, swipe to see how I traveled to the show (I stood in my Birks the whole way, as not to wrinkle the train, and then my sweet husband helped me out on my shoes, right before I got out). Also, another shoutout to folks who can wear heels for extended periods of time. I. Can. Not. If I saw you at the end of the night and was unresponsive, it was because I could not longer feel my feet. PS: being nominated was BEYOND an honor and I’m not sure it will ever sink in but being there with our whole TIU family is always the greatest gift. #emmys #thisisus #stillfloating 📷 by @photobyjennajones

Post udostępniony przez Mandy Moore (@mandymooremm)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 30 protesty wyborcze w SN

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Do poniedziałkowego popołudnia do Sądu Najwyższego wpłynęły 34 protesty wyborcze - poinformował Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN. Jak przypomniał protesty te można wnosić do północy we wtorek, 22 października.

"Na miejscu w SN protest można złożyć jutro do godz. 16, zaś na poczcie nadać do północy, byleby była jutrzejsza data stempla pocztowego" - przekazał Michałowski.

Jak informował SN protesty przeciwko ważności wyborów do Sejmu i do Senatu wnosi się na piśmie w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez PKW w Dzienniku Ustaw RP, a nadanie w tym terminie protestu w polskiej placówce pocztowej (Poczta Polska) jest równoznaczne z wniesieniem go do SN.

W proteście wyborczym należy sformułować konkretne zarzuty wskazujące, jakie przepisy Kodeksu wyborczego i w jaki sposób zostały naruszone albo jakie przestępstwo przeciwko wyborom zostało popełnione. "Wnoszący protest powinien w nim również przedstawić lub wskazać konkretne dowody, na których opiera swoje zarzuty" - informował SN.

Zespół prasowy SN podkreśla, że Kodeks wyborczy ustala pisemną formę wniesienia protestu, nie jest zatem możliwe wniesienie go w innej formie, czyli na przykład w postaci elektronicznej. Protesty wniesione za pośrednictwem poczty elektronicznej nie będą rozpoznawane.

Protest przeciwko wyborom w okręgu wyborczym lub przeciwko wyborowi posła lub senatora może wnieść wyborca, którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone w spisie wyborczym w jednym z obwodów głosowania na obszarze danego okręgu wyborczego.

Rozpatrywanie protestów wyborczych należy do kompetencji nowo utworzonej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN.

Wśród 34 protestów, które dotychczas złożono do SN, w poniedziałek poinformowano o dwóch złożonych przez PiS dotyczących dwóch okręgów w wyborach do Senatu: nr 75 (Katowice, obejmującym miasta Tychy i Mysłowice oraz powiat bieruńsko-lędziński) i nr 100 (Koszalin). W ramach protestów wnioskodawca złożył wnioski o oględziny kart wyborczych na rozprawie, porównanie kart wyborczych z protokołami poszczególnych komisji wyborczych, ponowne przeliczenie głosów na rozprawie oraz o umożliwienie wnioskodawcy wypowiedzenia się na rozprawie - w szczególności, co do kart do głosowania, które zostały zakwalifikowane jako głosy nieważne.

Rzecznik prasowy SN sędzia Michał Laskowski ocenił w mediach, iż w przypadku wyborów do Senatu dwa kwestionowane mandaty mają "kapitalne znaczenie dla większości". Tymczasem w okręgu senackim nr 100 różnica między kandydatami wyniosła 320 głosów przy ponad 136 tys. wszystkich oddanych głosów, a w okręgu nr 75 różnica wyniosła 2 tys. 349 głosów na ponad 129 tys. oddanych głosów. W okręgu nr 100 głosów nieważnych było 3 tys. 344, a w okręgu nr 75 liczba głosów nieważnych wyniosła 3 tys. 749.

Zgodnie z procedurą SN zwrócił się już do PKW i okręgowych komisji w Koszalinie i Katowicach o wyjaśnienia i materiały w tej sprawie; SN zwrócił się także do Prokuratora Generalnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl