W najnowszym numerze „GP”: Premier w szczerej rozmowie o budowaniu dobrobytu i wiarygodności

okładka tygodnika "Gazeta Polska" / mat. pras. Gazeta Polska

  

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym w kioskach od środy 25 września) znaleźć można mocny wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. „Oni proponują rewolucję obyczajową, my robimy rewolucję godnościową. Zobaczcie Państwo sami – ci, którzy najbardziej promują skrajności kulturowe, nie potrafią sobie poradzić z realnym rządzeniem i zagrożeniem dla milionów obywateli” - mówi szef rządu w rozmowie z Katarzyną Gójską i Dorotą Kanią.

Rozwój oparty przede wszystkim na taniej sile roboczej to droga donikąd. Efektem takiej właśnie polityki była wielka emigracja. Po 2004 roku wyjechało z Polski od półtora do dwóch milionów obywateli! Ta polityka doprowadziła do powstania błędnego koła – pracownicy nie byli doceniani finansowo, a pracodawcom nie opłacało się w nich inwestować. Utknęliśmy w pułapce średniego rozwoju.
- mówi premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Katarzyną Gójską i Dorotą Kanią.

Ponadto w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”:

Artykuł Piotra Lisiewicza pt. „Jak ocenzurowano film o Amber Gold”. „Gazeta Polska” dotarła do fragmentów filmu „Solid Gold”, które usunął z niego reżyser Jacek Bromski, oraz do dokumentów finansowych produkcji.

Tekst Piotra Nisztora „Bursztynowa mafia. Skarb Państwa oszukany na 23 mln zł podatku VAT” - w tle rosyjskie służby, mafia z Odessy i 6 ton kruszcu.

Szczególnej uwadze polecamy rozmowę Michała Rachonia z Antonim Macierewiczem:

Bez silnego prawa, bez silnego państwa, które egzekwuje prawo i sprawiedliwość, wolny rynek zamienia się w struktury mafijne. I z taką sytuacją mieliśmy do czynienia przed dojściem PiS do władzy. Można je przezwyciężyć dopiero teraz, jeżeli będzie druga kadencja Prawa i Sprawiedliwości, bo są bardzo głęboko zakorzenione.
- mówi Antoni Macierewicz.
 
Z tygodnikiem plastusiowy komentarz Barbary Pieli.

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tragiczny bilans w Wielkiej Brytanii

/ geralt

  

260 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co jest największą do tej pory liczbą od początku epidemii - podało brytyjskie ministerstwo zdrowia.

W efekcie łączna liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 1019.

Jednocześnie podano, że liczba wykrytych zakażeń wzrosła do 17 089. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts