Rozwój oparty przede wszystkim na taniej sile roboczej to droga donikąd. Efektem takiej właśnie polityki była wielka emigracja. Po 2004 roku wyjechało z Polski od półtora do dwóch milionów obywateli! Ta polityka doprowadziła do powstania błędnego koła – pracownicy nie byli doceniani finansowo, a pracodawcom nie opłacało się w nich inwestować. Utknęliśmy w pułapce średniego rozwoju.
- mówi premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Katarzyną Gójską i Dorotą Kanią.

Ponadto w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”:

Artykuł Piotra Lisiewicza pt. „Jak ocenzurowano film o Amber Gold”. „Gazeta Polska” dotarła do fragmentów filmu „Solid Gold”, które usunął z niego reżyser Jacek Bromski, oraz do dokumentów finansowych produkcji.

Tekst Piotra Nisztora „Bursztynowa mafia. Skarb Państwa oszukany na 23 mln zł podatku VAT” - w tle rosyjskie służby, mafia z Odessy i 6 ton kruszcu.

Szczególnej uwadze polecamy rozmowę Michała Rachonia z Antonim Macierewiczem:

Bez silnego prawa, bez silnego państwa, które egzekwuje prawo i sprawiedliwość, wolny rynek zamienia się w struktury mafijne. I z taką sytuacją mieliśmy do czynienia przed dojściem PiS do władzy. Można je przezwyciężyć dopiero teraz, jeżeli będzie druga kadencja Prawa i Sprawiedliwości, bo są bardzo głęboko zakorzenione.
- mówi Antoni Macierewicz.
 
Z tygodnikiem plastusiowy komentarz Barbary Pieli.

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka