Próbowali wyprać pół miliona

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Próbę nielegalnego wwiezienia do Polski z Ukrainy 500 tys. euro udaremnili strażnicy graniczni na przejściu w Hrebennem (Lubelskie). Zatrzymano cztery osoby – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Artur Szykuła.

"Zatrzymane zostały cztery osoby w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa prania brudnych pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Zamościu"

– powiedział Szykuła

Do zatrzymania doszło w sobotę na przejściu granicznym w Hrebennem. Strażnicy graniczni zatrzymali troje obywateli Ukrainy i obywatela Chorwacji. Usiłowali oni samochodem osobowym przewieźć z Ukrainy do Polski, bez zgłoszenia, kwotę 500 tys. euro.

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia więcej szczegółów tej sprawy.

Portal RMF FM, który pierwszy poinformował o tej sprawie, podał, że według mediów ukraińskich jedną z zatrzymanych osób jest była żona szefa ukraińskiej policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl