Przejęto tony tytoniu

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (Łódzkie) zlikwidowali magazyn, w którym składowano blisko 22 tony nielegalnego suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym szacowane są na 15 mln zł. W sprawie zatrzymano cztery osoby.

O zlikwidowaniu nielegalnego procederu poinformowała we wtorek sierż. sztab. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Jak wyjaśniła, funkcjonariusze ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Rawa Maz. mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Po wejściu na teren, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24-34 lat i kobietę w wieku 23 lat, którzy przeładowywali do busa kartonowe pudła z suszem tytoniowym.

"Nielegalny towar przechowywany był na terenie posesji należącej do jednego z zatrzymanych. Podczas przeszukania garaży śledczy zabezpieczyli 146 kartonów, każdy o wadze około 150 kg oraz 12 worków jutowych wypełnionych suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono blisko 22 tony nielegalnej krajanki tytoniowej"

– dodała sierż. sztab. Krawczyk.

Oszacowano, że starty fiskusa mogły wynieść 15 mln zł, za co sprawcom nielegalnego procederu grozi kara do 6 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Na wniosek prokuratora, wobec dwóch z podejrzanych mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec kolejnego z zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował dozór policji i zabezpieczenie majątkowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Francja popiera Plan Trumpa

/ pixabay.com

  

Francuskie władze oświadczyły w środę, że z zadowoleniem przyjmują ogłoszony dzień wcześniej plan pokojowy prezydenta USA Donalda Trumpa dla Bliskiego Wschodu, i dodały, że Paryż musiał uważnie przestudiować zawarte w nim propozycje.

Francja z zadowoleniem przyjmuje wysiłki prezydenta Trumpa i uważnie przestudiuje program pokojowy, który przedstawił

- czytamy w oświadczeniu francuskiego MSZ.

Jego rzeczniczka zakomunikowała, że resort potwierdził również dążenie Francji do tzw. rozwiązania dwupaństwowego dla Izraela i Palestyny, "z poszanowaniem zasad prawa międzynarodowego" i parametrów uzgodnionych na szczeblu międzynarodowym "w celu ustanowienia sprawiedliwego i trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie".

Prezydent Trump w ogłoszonym we wtorek planie pokojowym dla Bliskiego Wschodu wzywa do utworzenia dwóch oddzielnych państw - Izraela i Palestyny. Palestyńską stolicą miałaby być Jerozolima Wschodnia. Terytoria palestyńskie miałyby zostać powiększone dwukrotnie, ale Izrael uzyskałby pełną suwerenność nad żydowskimi osiedlami na Zachodnim Brzegu Jordanu. Projekt zakłada też zamrożenie na cztery lata żydowskiego osadnictwa na palestyńskich terenach administrowanych przez Izrael. Plan przewiduje także całkowitą demilitaryzację Palestyńczyków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts