Prezes NIK Marian Banaś wczoraj oświadczył, że z dniem dzisiejszym wystąpi z wnioskiem do marszałek Sejmu o bezpłatny urlop do czasu dogłębnego wyjaśnienia sprawy przez CBA.

-  To wielka manipulacja i prowokacja przeciwko mnie i rządowi, któremu miałem zaszczyt służyć - powiedział wczoraj prezes NIK na antenie TVP.Info, komentując doniesienia Superwizjera TVN na temat. jego majątku i działalności prowadzonej w należącej do niego kamienicy.

Dziś w programie Doroty Kani o sprawę Mariana Banasia był pytany europoseł Dominik Tarczyński.

Polityk wskazał, że szef NIK nie jest właścicielem nieruchomości przywołanej w materiale TVN oraz ,że zapowiedział złożenie pozwu o ochronę swoich dóbr osobistych.

"To są standardy, których nie zachowują nasi konkurenci polityczni. Absolutnie godne zachowanie. Proszę zobaczyć jak zachowywał się pan Kwiatkowski, który był oskarżony.

- powiedział poseł, nawiązując do licznych zarzutów, które prokuratura postawiła Krzysztofowi Kwiatkowskiemu.

Tarczyński podkreślił, że to właśnie Marian Banaś, jako osoba zarządzająca Krajową Administracją Skarbową, która w ciągu niecałych trzech lat przyniosła do budżetu ponad 100 mld zł stał się celem ataków.

"To Banaś zadbał o to, aby wojna ze złodziejami VAT-owskimi była wygrana. Jestem spokojny, wierzę w to, że ten proces sądowy rozpocznie się niebawem"

- mówił.