Kiedy zniesienie wiz do USA? Prezydent podaje prawdopodobny termin!

Prezydent Andrzej Duda poinformował na konferencji prasowej, że jednym z tematów spotkania z amerykańskim prezydentem była kwestia zniesienia wiz do USA. „Wszystko wskazuje na to, że wymagania przez Polskę zostały spełnione, prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem”. Pojawił się nawet konkretny termin.

prezydent RP Andrzej Duda i prezydent USA Donald Trump
Jakub Szymczuk/KPRP

Według prezydenta Dudy możliwe jest, że przed końcem roku „udałoby się, żeby wiz do USA nie było”.

To są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi, bo to koniec września jest tą datą graniczną i że wszystko wskazuje na to, że wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione. W związku z tym, prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem. Cieszymy się, bo gdyby tak było rzeczywiście, to być może nawet jeszcze przed końcem roku udałoby się, że tych wiz do USA by nie było.
- tłumaczył - dodał prezydent.

Prezydent podkreślił, że kwestia zniesienia wiz ma istotne znaczenie w budowaniu więzi i przyjaźni między narodami.

Cieszę się, bo mam takie nieodparte wrażenie, że pan prezydent Donald Trump tę kwestię, właśnie wiz - choć też doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że ona ma też taki symboliczny wymiar, ale właśnie dlatego, że ona ma ten symboliczny wymiar w relacji do zwykłego człowieka -  to mam takie wrażenie, że pan prezydent potraktował ją bardzo tak osobiście, powiedziałbym jako taką swoją ambicję.
- zaznaczył Duda. Zapowiedział, że prezydent Trump sam to wkrótce ogłosi

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #Donald Trump #wizy #USA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo