Polska jest jednym z niewielu państw UE, które przy tak dynamicznym rozwoju gospodarczym (obecnie średnio 5% rocznie) istotnie zmniejszyły emisje CO2 tj. ok. 30% pomiędzy 1988-2017. Życzymy naszym partnerom podobnych wyników!
- wyjaśnia ambasador RP we Francji.

Zamieszczony na Twitterze wpis na ten temat skupił uwagę francuskich mediów. Jak się dowiadujemy, podało go dalej także sporo wpływowych mediów międzynarodowych.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl ambasador Młynarski podkreśla, że Polska, która zorganizowała COP24, uzgadniając „Katowice Rulebook” sprawiła, że Porozumienie Paryskie faktycznie może działać.
 
Podczas ostatniej Konferencji Stron w Katowicach (COP24) polska prezydencja doprowadziła do przyjęcia mapy drogowej realizacji Porozumienia paryskiego, która zacznie obowiązywać od 2020 roku. Przyjęcie pakietu z Katowic było niezbędne aby Porozumienie paryskie, mogło wejść w życie.  Polska jest jednym z niewielu państw UE, które w ciągu ostatnich lat, przy tak dynamicznym rozwoju gospodarczym (średnio 5% rocznie) zdołała zmniejszyć emisje CO2 o blisko 30%. Jednocześnie w okresie 2009-2017 Polska zmniejszyła emisyjność swojej gospodarki również o blisko 30%, co jest wynikiem powyżej średniej UE.
- tłumaczy ambasador RP we Francji Tomasz Młynarski.