Kłopoty polskich turystów w Hiszpanii

zdjęcie ilustracyjne / Contando Estrelas CC BY-SA 2.0

  

Grupa polskich turystów, którzy wykupili wczasy w Hiszpanii, korzystając z oferty niemieckiego Neckermanna, mają kłopoty z kontynuacją wypoczynku. Jak podał jeden z turystów - Lech Obara, choć opłacili pobyt, hotel zażądał od nich jeszcze raz po 500 euro, grożąc nakazem opuszczenia obiektu.

Lech Obara z Olsztyna, który jest jednym z wypoczywających w Hiszpanii, zawiadomił Polską Agencję Państwową, że kilkunastu polskich turystów wykupiło w niemieckim biurze wczasy w jednym z hoteli na hiszpańskim wybrzeżu.

Jak dodał, w związku z upadkiem biura Thomas Cook, przedstawiciele hotelu wezwali ich, by każdy zapłacił jeszcze raz po 500 euro.

- Zablokowano nam możliwość skorzystania z pokoi hotelowych, nie mamy dokumentów, nie mamy posiłków. Powiedziano nam, że albo zapłacimy jeszcze raz po 500 euro, albo wyrzucą nas z hotelu pod eksportą policji. Sytuacja jest dramatyczna

- powiedział Obara.

Jak dodał, turyści dzwonią do polskiego konsulatu w Madrycie, ale tam słyszą informację, że ten jest czynny jest do godz. 14.00.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tarcza Antykryzysowa: Nowe formy pomocy dla rolników. ZOBACZ, jak z nich skorzystać

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W związku z się epidemią koronawirusa, minister rolnictwa zaproponował dalszą pomoc dla rolników i przetwórców rolnych . W tarczy antykryzysowej 2.0 przewidziano m.in. zasiłek dla rolników i domowników na czas kwarantanny, czy bardziej elastyczny czas pracy w sektorze rolno-spożywczym.

Jak informuje ministerstwo rolnictwa, nowe przepisy ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tzw. tarczy antykryzysowa 2.0) przewidują dla rolnika i domownika, gdy zostaną oni objęci obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19 zasiłek w wysokości 50 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Będą też zmiany w zakresie wydatkowania funduszy promocji produktów rolno-spożywczych, z tych środków będzie można prowadzić działania mające na celu przywrócenie normalnych warunków rynkowych w przypadku poważnych zakłóceń na rynku, utraty zaufania konsumentów lub innych szczególnych problemów.

W okresie epidemii nie będą również naliczane odsetki z tytułu nieterminowego regulowania należności przypadających na rzecz danego funduszu promocji produktów rolno-spożywczych, bieg terminów wykonania określonych czynności będzie zawieszony, a dokumenty do dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa będzie można składać w formie dokumentu elektronicznego za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

[polecam:https://niezalezna.pl/322184-tarcza-antykryzysowa-nowe-propozycje-prezydenta-dotycza-min-skladek-zus]

Nie będą także naliczane przez ARiMR odsetki od odroczonych lub rozłożonych na raty środków Wspólnej Polityki Rolnej.

Przewidziane są zmiany w zakresie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Polegają one m.in. na zniesieniu bezwzględnego zakazu zwiększenia kwoty przyznanej pomocy oraz zmiany celu operacji; zniesienie obowiązku składania weksla in blanco przez jednostki sektora finansów publicznych, zniesienie obowiązku zachowania konkurencyjnego trybu wyboru wykonawców; dotyczy to także Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich; umożliwienie wydłużania terminów naborów wniosków o przyznanie pomocy czy możliwość uzgodnienia z podmiotem wdrażającym innego terminu wykonania zobowiązań określonych w umowie o przyznaniu pomocy z przyczyn związanych z COVID-19.

- Rozwiązania przewidziane w ww. ustawie z dnia 2 marca 2020 po zmianach wprowadzonych 31 marca 2020 r. nie rozwiązują wszystkich problemów wnioskodawców i beneficjentów PROW 2014-2020 w związku z COVID-19 (...), ale pozwolą na dalsze wdrażanie PROW 2014-2020 w zakresie, w jakim to będzie możliwe w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii

 - zaznacza resort rolnictwa.

[polecam:https://niezalezna.pl/321785-tarcza-antykryzysowa-zlozono-juz-okolo-340-tysiecy-wnioskow]

Przewidziane w specustawie dotyczącej COVID-19 rozwiązania dotyczące uelastycznienia czasu pracy obejmą również pracodawców będących przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w sektorze rolno-spożywczym związanych z wytwarzaniem lub dostarczaniem żywności. W okresie obowiązywania stanu epidemii pracodawca może na czas określony zmienić system lub rozkład czasu pracy pracowników w sposób niezbędny dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa lub stacji; polecić pracownikom świadczenie pracy w godzinach nadliczbowych, zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy, polecić realizowanie prawa do odpoczynku w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę.

Nowelizacja ustawy wprowadza także rozwiązania dotyczące rolników lub przedsiębiorców, w tym prowadzących działalność rolniczą w formie np. spółki osobowej, spółki kapitałowej czy spółdzielni rolników. Mogą oni liczyć na wsparcie udzielane przez Agencję Rozwoju Przemysłu dla przedsiębiorców, których działalność jest zagrożona z powodu zakazów lub ograniczeń wprowadzonych w związku z COVID-19. Chodzi o rozszerzenie zakresu podmiotów uprawnionych do zwolnienia ze składek na ZUS; zmiany umożliwiające ponowną wypłatę świadczenia postojowego; poszerzenie katalogu podmiotów uprawnionych do dofinansowania zatrudnienia.

[polecam:https://niezalezna.pl/321984-przedsiebiorco-sprawdz-w-jaki-sposob-mozesz-skorzystac-z-nowej-tarczy-antykryzysowej]

Ustawa dotyczy ponadto pobytu cudzoziemców w Polsce. W przypadku, gdy wiza lub karta pobytu straciła ważność w okresie stanu epidemii będą mogli oni legalnie przebywać w naszym kraju do upływu 30 dnia następującego po dniu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, w zależności od tego, który obowiązywał jako ostatni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts