Jeszcze będzie normalnie

  

Z przedstawionego na konwencji PiS w Katowicach przez premiera Morawieckiego pakietu rozwiązań dla biznesu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego w pierwszej kolejności stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa. Chodzi o to, by uruchomić kolejną falę polskiej przedsiębiorczości.

By jak po przełomie w 1989 r. Polacy brali sprawy w swoje ręce i zakładali działalność gospodarczą. Polska musi mieć gospodarkę w znacznie większym stopniu opartą na rodzimych firmach. Nowa fala polskiej przedsiębiorczości powinna być istotnym elementem budowy państwa dobrobytu. Proponowane rozwiązania idą naprawdę daleko. Obniżony do 9 proc. CIT obejmie teraz 90 proc. firm rozliczających się tym podatkiem, mały ZUS ponad 270 tys. właścicieli małych firm, którzy średnio otrzymają 500 zł ulgi miesięcznie. Rząd chce także przeznaczyć 1 mld zł na wsparcie małych i średnich firm. Dzięki tym i wcześniej wprowadzonym ulgom i ułatwieniom przedsiębiorcy będą mogli więcej pieniędzy przeznaczyć na rozwój swoich firm. Z małych urosną średnie, z części średnich – duże i wielkie. Musi być normalnie – jak w innych dbających o swój rozwój państwach – także w kwestii udziału polskiego biznesu w polskiej gospodarce.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts