Śledztwo - jakie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód - dotyczy "kierowania w ruchu drogowym samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości przez sędziego sądu powszechnego okręgu kieleckiego".

Do zdarzenia doszło w środę w Kielcach, na ulicy Ściegiennego.

"Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów, zeznań świadków, oględzin zapisów monitoringu, wyników badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wskazuje, iż kierujący samochodem osobowym marki volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na prawidłowo poruszającym się ulicą Ściegiennego kierowcy samochodu peugeot, w wyniku czego doszło do kolizji obu pojazdów"

– opisywał prokurator Prokopowicz.

Kierowcy nie odnieśli obrażeń, poddali się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Kierowca peugeota był trzeźwy. Badanie kierowcy drugiego pojazdu wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, w stężeniu przekraczającym ustawowy próg stanu nietrzeźwości. Od kierującego volkswagenem dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość alkoholu"

– wynika z komunikatu.

Wyniki badania będą znane za kilka tygodni. Prokopowicz dodał, iż postępowanie prowadzone jest "w sprawie".

"Po skompletowaniu materiału dowodowego podjęta zostanie decyzja w przedmiocie przekształcenia śledztwa w fazę ad personam, tj. o przedstawieniu zarzutu, co w przypadku kierującego volkswagenem, będzie wymagać uchylenia immunitetu sędziowskiego"

– dodał Prokopowicz.