Mistrzyni olimpijska zakończyła karierę

/ https://www.youtube.com/watch?v=IjTdb1s6tWA&t=68s

  

Mistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Sabine Spitz zakończyła karierę. Niemka ma 47 lat i powiedziała, że brakuje jej już motywacji do ciężkich treningów. Nie chce też jechać na igrzyska do Tokio dla samego uczestnictwa w imprezie.

W 2008 roku w Pekinie o złoto walczyła m.in. z Mają Włoszczowską. Polka na metę dojechała jako druga.

Dziś Spitz pożegnała się z kibicami po raz ostatni startując w zawodach. W mistrzostwach świata w kolarskim maratonie w szwajcarskim Graechen zajęła dziesiąte miejsce. Do zwyciężczyni Francuzki Pauline Ferrand Prevot straciła 12.25.

Spitz w pierwszych zawodach w kolarstwie górskim startowała w 1993 roku. Wówczas nie miała nawet własnego roweru. Później jej kariera potoczyła się szybko i okraszona była wieloma sukcesami. Największy osiągnęła w Pekinie, zdobywając olimpijskie złoto. Cztery lata wcześniej w Atenach była trzecia, a w 2012 roku w Londynie druga. Przed trzema laty w Rio de Janeiro zajęła piąte miejsce. Ma po siedem medali mistrzostw świata - na zwykłym dystansie i w maratonie.

"Pięknie byłoby zakończyć karierę w Tokio, ale brakuje mi już motywacji do ciężkiego treningu. To tylko i aż rok. Nie cieszę się już na każdy trening, więc nie było sensu tego ciągnąć"

- powiedziała Spitz, która z zawodu jest... chemiczką.

Często wypowiadała się także bardzo ostro na temat dopingu. Nie ukrywa, że jest za tym, by każdy sportowiec złapany na stosowaniu niedozwolonych środków był natychmiast dożywotnio dyskwalifikowany.

Na razie Spitz nie zdradziła swoich planów na przyszłość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Donald Tusk nawołuje: Wyjdźcie na ulicę! „Zagranica i ulica to bardzo dobre metody"

Donald Tusk / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Tusk - jak sam twierdzi - "praktycznie patrzy" na propozycję reformy sądownictwa, którą w ostatnich dniach przedstawili politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jest przekonany, że "ulica i zagranica mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role". Zachęcał, by ludzie wychodzili na ulice, bo m.in. sam "stęsknił się za tego typu akcjami".

Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali ws. praworządności, żeby wychodzili na ulice; w Brukseli nie będą się wami zajmować, jeśli na gnicie i zło będziecie reagować zmęczeniem i apatią - mówił w sobotę były premier Donald Tusk.

Posłowie PiS złożyli w czwartek wieczorem obszerny projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze. Według autorów projektu, nowe rozwiązania mają dyscyplinować sędziów, którzy przekraczają swoje uprawnienia.

O propozycję zmian w sądownictwie Tusk był pytany podczas spotkania autorskiego wokół swojej książki "Szczerze".

- Ja na to patrzę bardzo praktycznie, bo mam ciągle w pamięci protesty w Polsce dotyczące czy Trybunału Konstytucyjnego, czy sądów i reakcje Brukseli i na świecie. Ja – inaczej, niż dzisiaj rządzący – uważam, że "ulica i zagranica" mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role

– mówił były premier. Jak dodał, „ulica” to dziś 100 tys. ludzi, zaś „zagranica” to UE.

[polecam:https://niezalezna.pl/239414-tusk-tworca-piekielka-politycznego-jedno-mowi-a-zupelnie-co-innego-robi-w-brukseli]

Zdaniem Tuska „zagranica i ulica to bardzo dobre metody, żeby powstrzymać rządzących od tego typu rzeczy”.

- Niepotrzebne są tu przesady ani hiperbole. Nie będę mówił - uważam, że to jest przesada - o masowych represjach. Nie musimy używać przesadnych słów. To, co oni robią, jest wystarczające złe i niebezpieczne w sposób tak oczywisty, tak dotykalny, że nie trzeba żadnych kolorów tutaj dodawać – powiedział.

- Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice (...) nie tylko dlatego, że się sam stęskniłem za tego typu akcjami – choć oczywiście też – ale obserwowałem, w jaki sposób uruchamia się instytucje międzynarodowe, międzynarodową opinię publiczną, ale przede wszystkim emocje tutaj, w kraju, kiedy jest się aktywnym i kiedy się protestuje

 – mówił Tusk, podkreślając, że rządzący wycofali się już z niektórych rozwiązań pod wpływem protestów ulicznych i zainteresowania Brukseli.

[polecam:https://niezalezna.pl/223261-co-zrobi-po-gdy-upadnie-strategia-ulicy-i-zagranicy-szczerski-ma-pewna-sugestie]

Pojawiły się już pierwsze ironiczne komentarze:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl