"Chcemy, żebyście państwo mieli świadomość przy wyborze Zjednoczonej Prawicy i przy jej wygranej wszystkie programy, które do tej pory realizowaliśmy (...), ale także i te wszystkie nowe elementy łącznie z wczorajszymi, które ogłosił premier Mateusz Morawiecki, będą wdrażane bardzo konsekwentnie z równą energią i determinacją jak te, które były wdrażane do tej pory"

- powiedziała dziennikarzom Kempa.

Europosłanka wsparła kandydaturę szczecińskiego radnego miejskiego Dariusza Mateckiego, który startuje do Sejmu z 15 miejsca na liście PiS.

Matecki wymienił trzy sprawy, którymi chce się zająć w Sejmie.

"Pierwsza to walka z katolikofobią i antypolonizmem. Jestem w trakcie zakładania fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. W jego ramach chcę walczyć z przekłamaniami historycznymi na temat historii naszego kraju, chcę walczyć ze znieważaniem naszego godła i znaku Polski Walczącej"

- dodał.

Kandydat chce także "pomagać ofiarom wymiaru sprawiedliwości i ofiarom urzędów". Matecki zapowiedział ponadto walkę o pamięć o polskich kresach.

Kempa powiedziała, że sama również wiele razy za granicą doświadczyła tzw. chrystianofobii.

"Mamy bardzo dużo chrześcijan, którzy są w tej chwili poddani prześladowaniom. Będziemy tworzyć specjalne raporty. Chciałabym, żeby grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (frakcja w PE, do której należą europosłowie PiS) zatwierdziła projekt związany z publikowaniem raportów na temat traktowania chrześcijan na świecie, bo bardzo dużo mówi się w Europie o tolerancji, ale czy ta tolerancja jest?"

- zastanawiała się Kempa.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów oraz 100 senatorów.