Prezes Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie mówił, że Prawo i Sprawiedliwość odbudowywało elementarną sprawiedliwość „poprzez nasze programy społeczne, poprzez zabiegi, które zmierzały ku temu, by rosła w Polsce płaca, by wszystkim ludziom żyło się lepiej, a nie tylko tym, którzy byli profitentami poprzedniego systemu”.

Odbudowywaliśmy także to, co można określić jako sprawność rządzenia. Pokazaliśmy, że można, pokazaliśmy w sposób najbardziej bezpośredni, łatwy do przeliczenia w sferze finansów publicznych. Pokazaliśmy, że te pieniądze, które miały być gdzieś zakopane, których kazał nam szukać Donald Tusk, te „piniądze”, których „nie ma i nie będzie” jednak są!

– podkreślił Jarosław Kaczyński.

"Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa, ale w gruncie rzeczy na okradanie naszego narodu, nas wszystkich. I to właśnie tworzyło podstawę dla sukcesu w sferze społecznej, ale także w sferze gospodarczej. To także zbudowało nadzieję na przyszłość, nadzieję na dalszy rozwój naszego kraju i to pozwoliło nam także uznać, że już dziś dojrzeliśmy do momentu, w którym możemy sformułować nasz program na kolejne lata, nie na jedną kadencję, tylko na dłuższa perspektywę" – powiedział prezes PiS.