„Każdy by chciał rozmawiać z prezesem Kaczyńskim”. Patryk Jaki „usadził” polityków Platformy

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorgpl

  

Debata politycznych liderów byłaby jak zderzenie rowerzysty z ciężarówką, zawodnik wagi średniej walczy z zawodnikiem wagi superciężkiej – ocenił w niedzielę Patryk Jaki (PiS). Wypowiedź to pokaz arogancji. Dowodzi, że się boicie – stwierdziła Joanna Mucha (PO-KO).

Europoseł PiS Patryk Jaki był pytany w programie w Polsat News o to, dlaczego miałoby nie być debaty liderów, dlaczego nie mieliby dyskutować np. Grzegorz Schetyna z Jarosławem Kaczyńskim czy Małgorzata Kidawa-Błońska z Mateuszem Morawieckim.

"To jak zderzenie rowerzysty z ciężarówką. (...) Może to porównanie powinno być lepsze, ale w tej chwili Małgorzata Kidawa-Błońska ma problem, żeby dobrze reprezentować elektorat Platformy, bo 50 proc. tego elektoratu jej nie rozpoznaje. Znajmy proporcje w polityce"

- powiedział Jaki.

"Nie może być tak, że zawodnik wagi średniej walczy z zawodnikiem wagi superciężkiej. Póki co. (...) My nie mamy żadnego problemu z dyskutowaniem. (...) Chcielibyście, rozumiem, każdy by chciał, rozmawiać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, jak będzie miał w życiu taki dorobek jak on, to myślę, że będzie mógł porozmawiać" - dodał Jaki.

Posłanka PO-KO Joanna Mucha w reakcji na wypowiedź Jakiego, stwierdziła, że dawno nie widziała takiego pokazu arogancji ze strony żadnego polityka.

"Jeśli chodzi o debatę, to w tej wypowiedzi widać – oni się strasznie boją, panicznie boją. Wszyscy pamiętają debatę z 2007 r. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, która odmieniła losy kampanii wyborczej. Teraz doskonale wiedzą, że mamy przytłaczające argumenty dotyczące tego, w jaki sposób wygląda dzisiaj Polska, w jaki sposób mogłaby wyglądać" – powiedziała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pokojowy plan Trumpa z poparciem polskiego MSZ. "Musimy zachęcać Izrael i Palestynę do rozmów"

/ Jacek Czaputowicz - minister spraw zagranicznych / Tymon Markowski/MSZ

  

W Brukseli odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej. Jednym z tematów był tzw. pokojowy plan Donalda Trumpa m.in. Biskiego Wschodu. - Dobrze oceniam inicjatywę prezydenta USA - powiedział dziennikarzom polski szef MSZ Jacek Czaputowicz. - Chodzi o to, aby porozumienie zostało zawarte między zainteresowanymi stronami, czyli Izraelem i Palestyną - dodał.

Czaputowicz w Brukseli bierze udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE. Rozmowy dotyczyły m.in. Biskiego Wschodu.

- Jeśli chodzi o plan pokojowy na Bliskim Wschodzie, relacje Palestyna-Izrael, zwróciłem uwagę na proces warszawski jako możliwe instrumentarium wsparcia dla stron tego konfliktu, zawarcia jakiegoś przyszłościowego porozumienia. Dobrze oceniamy inicjatywę prezydenta Donalda Trumpa w tym zakresie. Chodzi o to, aby te przyszłe porozumienie - jeśli jest realne - zostało zawarte między dwoma zainteresowanymi stronami, czyli Izraelem i Palestyną, a my jako społeczność międzynarodowa powinniśmy wspierać i zachęcać obie strony do rozmów

- szef MSZ.

Jak dodał, w kwestii budowy pokoju na Bliskim Wschodu różne państwa zajmują różne stanowiska. "My zajmujemy stanowisko bardzo konstruktywne. Uważamy, że przede wszystkim powinniśmy stworzyć warunki do rozmów tych dwóch stron, czyli Izraela i Palestyny. Nie odrzucać a priori tego planu. Dyskusje oczywiście trwają" - powiedział.

Wskazał, że podnoszone są też pewne obawy, związane - na przykład - z ewentualnym nielegalnym działaniem Izraela wobec Zachodniego Brzegu Jordanu.

Czaputowicz przekazał, że poniedziałkowe rozmowy dotyczyły również sytuacji w Libii. "Uważamy, że zasadne jest przekształcenie operacji Sophia, w której Polacy uczestniczą - jest to operacja monitorująca sytuację na Morzu Śródziemnym - w inna operację, której celem będzie zapewnienie przestrzegania embarga broni" - powiedział.

Na początku lutego szef dyplomacji UE Josep Borrell wypowiedział się krytycznie o amerykańskiej propozycji rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie. Ocenił, że odbiega ona od innych "uzgodnień na szczeblu międzynarodowym".

Zapewnił w oświadczeniu, że UE jest w pełni zaangażowana w partnerstwo transatlantyckie i ceni wszelkie wysiłki na rzecz znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zastrzegł jednak, że jest zwolennikiem rozwiązania dwupaństwowego, opartego na liniach granicznych z 1967 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts