Nie wygłupiaj się, artysto!

  

Internetowa akcja „Nie świruj, idź na wybory” to „hit” autorstwa znanych polskich aktorów, którzy w krótkich filmikach zachęcają, a raczej zniechęcają do udania się do urn wyborczych w październiku. Nie chodzi tylko o kompletny brak wyczucia tych „bohaterów”, którzy wyśmiewają osoby chore psychiczne, ale też zupełnie niezrozumiałą logikę hasła.

Konia z rzędem temu, kto zgadnie, dlaczego przeciwieństwem uczestniczenia w wyborach byłoby „świrowanie”. Sugestia, jakoby świrem był ten, kto zdecyduje się pozostać w domu, jest nie tylko niezrozumiała, lecz także obraża grupę, która zamierza pozostać w domu. Widmo nadchodzącej klęski wyborczej tak bardzo przesłania im wzrok, że popycha ku najbardziej kuriozalnym pomysłom. Nie angażuj się w akcje społeczne, nie baw się w publicystykę, nie świruj, artysto! – chciałoby się zakrzyknąć.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts