Zabił z zazdrości. Jest areszt

/ twightlightzone

  

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 33-latka, który kilka dni temu na klatce schodowej jednego z domów w Sztumie kilkukrotnie ugodził nożem 30-letnią żonę. Sprawca sam zgłosił się na policję; zeznał, że zabił z zazdrości. Małżeństwo było w trakcie rozwodu.

O podjętej w sobotę przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie decyzji dotyczącej 3-mieięcznego tymczasowego aresztowania 33-latka poinformował PAP prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Z wnioskiem o tymczasowy areszt zwróciła się do sądu prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie. Wniosek skierowano w piątek, po tym, jak mężczyźnie postawiono zarzut dokonania zabójstwa. Za popełnienie takiego czynu kodeks karny przewiduje minimalnie osiem lat więzienia, a maksymalnie - nawet dożywocie.

Jak informowała w piątek prokuratura, w trakcie przesłuchania, które miało miejsce po postawieniu zarzutu, 33-latek przyznał się do popełnienia zabójstwa. Złożył obszerne wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawniła. Poinformowała tylko, że wynikało z nich, iż motywem jego zachowania była zazdrość.

Do zabójstwa 30-latki doszło w środę. Tego dnia przed południem w sztumskiej komendzie zjawił się mężczyzna, który poinformował, że zabił swoją żonę. Policjanci znaleźli martwą kobietę we wskazanym przez niego miejscu - na klatce schodowej jednego z domów w Sztumie, w którym to budynku mieszkała zabita.

Ofiara została kilkakrotnie ugodzona nożem: rany znaleziono zarówno na przedzie, jak i na tyle ciała kobiety.

33-latek został zatrzymany przez policję. Ponieważ na rękach miał rany cięte - jak twierdził, sam się okaleczył - przewieziono go do szpitala, gdzie został opatrzony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Orban gratuluje PiS zwycięstwa

/ By European People's Party - EPP Political Assembly, 20 March 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79831951

  

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w wystąpieniu telwizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia.

"Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rzad. Gratuluję polskim przyjaciołom"

- powiedział Orban.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl