W tych górach zalega już śnieg

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/JerzyGorecki

  

Pogoda w Beskidach sprzyja pieszym wędrówkom, jest słonecznie i bezwietrznie. Na wysokości powyżej 1300 m npm, szczególnie na Babiej Górze i Pilsku, zalega jednak niewielka pokrywa śnieżna – podał ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Szymon Wawrzuta.

„Warunki na szlakach są na ogół bardzo dobre, widoczność jest doskonała. Jest jednak zimno. Nad ranem występowały przymrozki. Możliwe są oblodzenia na szlakach. W sobotę rano przy schronisku na Markowych Szczawinach były 4 st. C, a na Hali Miziowej 3 st. C"

- powiedział Wawrzuta.

Zaapelował, aby wyruszający w góry turyści mieli ze sobą odzież, która zapewni komfort termiczny.

Przyrodnicy z Babiogórskiego Parku Narodowego zaapelowali natomiast o rozwagę na szlakach wiodących na szczyt najwyższej góry Beskidów.

„Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody: silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze”

– podkreślili. Jak zaznaczyli, szczególną ostrożność należy zachować przy schodzeniu.

Wybierając się w góry należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Ciepła odzież i solidne buty do kostek to podstawa. Goprowcy apelują, by turyści mieli przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”, która jest niezwykle przydatna, jeśli potrzebna będzie pomoc.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki dziękuje Klubom „Gazety Polskiej”

zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” zamieszczony został tekst podziękowań, który premier Mateusz Morawiecki skierował do Czytelników oraz przedstawicieli Klubów „Gazety Polskiej.

Dziękuję tysiącom wolontariuszy oraz Klubom „Gazety Polskiej”, których aktywność w organizowaniu spotkań z wyborcami dała efekt w postaci naszego wyborczego zwycięstwa. Dzięki niemu będziemy mogli nadal zmieniać Polskę – by była bardziej sprawiedliwa i solidarna. By zachowała swoją tożsamość.
- czytamy w fragmencie tekstu podziękowań skierowanych przez premiera Mateusza Morawiecki ego do Czytelników oraz przedstawicieli Klubów „Gazety Polskiej.

Ponadto w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym w kioskach od środy 23 października) tematem przewodnim jest powyborczy układ sił i niezwykle trudna sytuacja Grzegorza Schetyny. W czołówkowym artykule czytamy o tym, że szturm Donalda Tuska oraz mediów III RP ma znacząco osłabić pozycję lidera PO Grzegorza Schetyny w strukturach Platformy Obywatelskiej.
[polecam:https://niezalezna.pl/294032-w-najnowszym-numerze-gp-wszyscy-chca-glowy-schetyny-powyborcze-rozrachunki-po]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl