Freedom Dance Cup wystartował! O puchar walczy pół tysiąca par z całego świata

/ Jills

  

Ponad pół tysiąca par z całego świata weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę w Radomiu międzynarodowym turnieju tanecznym Freedom Dance Cup. Zmagania będą się toczyć w kilku kategoriach wiekowych.

Tancerze będą rywalizować w ramach Mistrzostw Świata w 10 tańcach oraz Pucharu Świata w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.

"W Radomiu zaprezentują się tancerze m.in. z Anglii, Rosji, USA, Hong Kongu, Islandii, Włoch, Szwecji, Ukrainy, Białorusi i Polski"

– poinformował jeden z organizatorów imprezy, Tomasz Reindl.

Udział w zawodach zadeklarowało ponad 560 par. Sobotnią i niedzielną galę finałową poprowadzi wielokrotny wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, Rafał Maserak. Gwiazdami wydarzenia będzie słynna włoska para – Salvatore Sinardi i Viktoria Kharchenko – mistrzowie Włoch i medaliści Mistrzostw Świata.

Freedom Dance Cup odbędzie się w Radomiu po raz czwarty.

"Naszą ambicją było stworzenie i zorganizowanie takiego turnieju, dzięki któremu będziemy mogli wrócić do bogatych radomskich tradycji tanecznych"

– powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski. Dodał, że Freedom Dance Cup traktuje także jako wydarzenie o dużym potencjale promocyjnym dla miasta.

Organizatorami imprezy są: Polskie Towarzystwo Taneczne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Centrum Tańca Moniki i Romana Paweleców w Radomiu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Poseł Wróblewski o rezultacie PO-KO. "Czerwona kartka dla Schetyny"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kolejne setki tysięcy Polaków zaufało Prawu i Sprawiedliwości. Wyraźnie potwierdzono, że oczekuje się naszej dalszej polityki - mówił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski. I skomentował też wynik Koalicji Obywatelskiej.

PiS z poparciem 43,6 proc. (239 mandatów) zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc. (130 mandatów); SLD - 11,9 proc.(43 mandaty); PSL - 9,6 proc.(34 mandaty); Konfederacja - 6,4 proc. (13 mandatów).

To wynik znacznie lepszy niż cztery lata temu. Według wstępnych wyników badania IPSOS, notujemy sześcioprocentowy wzrost. Jednocześnie trzeba dodać, że zwiększyła się frekwencja. To oznacza, że kolejne setki tysięcy Polaków zaufało Prawu i Sprawiedliwości. Wyraźnie potwierdzono, że oczekuje się naszej dalszej polityki

- mówił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Po ogłoszeniu wyników, Grzegorz Schetyna natychmiast wyszedł z apelem do ugrupowań opozycyjnych ws. współpracy w przyszłym Senacie. „Będziemy pracować nad współpracą. Senat… Senat jeszcze. Te wyniki ciągle przed nami. Wierzymy w zwycięstwo” – mówił.

Poseł Wróblewski wskazuje, że obecnie „Grzegorz Schetyna robi dobrą minę do złej gry, w której znalazła się Platforma Obywatelska, a wcześniej już Koalicja Europejska”.

[polecam:https://niezalezna.pl/292548-schetyna-juz-szuka-wymowki-po-przegranych-wyborach-to-nie-byla-rowna-walka]

Cztery lata temu PO i Nowoczesna mieli łącznie ponad 30 proc. poparcia. Dziś otrzymali o wiele gorszy wynik. Oznacza to drugą żółtą, lub czerwoną kartkę dla kierownictwa partii. To sytuacja trudna dla Grzegorza Schetyny

- odniósł się polityk.

Pytany o wysoką, ponad 60-procentową frekwencję odparł, że „poziom mobilizacji rodaków jest bardzo duży”.

Nie chcą pozostać z boku, chcą się wypowiedzieć. Mają do tego prawo. Tym, co mnie cieszy, to to, że oddanych głosów sumarycznie na prawicę jest bardzo dużo

- podsumował poseł Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl