Ostatnie tygodnie to wysyp rozmaitych sondaży, ale wszystkie jednoznacznie wskazują, że PiS wygra wybory parlamentarne. Nawet badania przeprowadzane na zlecenie opozycji nie pozostawiają wątpliwości.

"Z wewnętrznego sondażu zamówionego przez Platformę Obywatelską, który opublikowała "Gazeta Wyborcza" wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 39 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska – 31 proc."

- pisaliśmy kilka dni temu.

Dzisiaj opublikowano wyniki najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

"Według tego badania PiS może liczyć na 48,1 proc. głosów (wzrost o 0,9 proc. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem)" - podaje serwis dorzeczy.pl. - "Druga jest Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) z wynikiem 27,9 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.). Trzecie miejsce zajmuje Lewica (Wiosna, SLD, Razem), która ma 13,2 proc. poparcia (o 0,3 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu)".

Z kolei Koalicja Polska, czyli PSL i Kukiz'15 może liczyć na 6,1 proc. ankietowanych (spadek o 0,8 proc.), a poza Sejmem znajdzie się Konfederacja (3,6 proc.; spadek o 0,3 pkt proc.).

O tym, że poparcie dla PiS jest bardzo wysokie, świadczą wszystkie sondaże przeprowadzone w ostatnich tygodniach.

"Przekładając te wyniki na mandaty, PiS miałby w Sejmie 250 miejsc, KO – 140, Lewica – 53, a Koalicja Polska – 16. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej" - dodaje dorzeczy.pl