Pozory demokracji

  

Awantura między Lewicą a Koalicją Obywatelską o przejęcie hasztaga #SilniRazem, który miał być, jak twierdzi Lewica, wspólnym ponadpartyjnym dobrem opozycji, przez ten drugi komitet pokazuje, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju oszustwem wyborczym.

W istocie realizowany jest scenariusz napisany przez Marka Migalskiego, który postulował, by po przegranej w eurowyborach opozycja podzieliła się na jak najwięcej bloków wyborczych. Model Migalskiego był czysto matematyczny i pokazywał, jak podzielić rynek i efektywniej zagospodarować elektorat. Celem nadrzędnym jest tu ogranie PiS i odebranie partii Jarosława Kaczyńskiego możliwości zdobycia bezwzględnej większości parlamentarnej. A zatem pluralizm opozycji, teoretyczne różnice programowe to zawracanie głowy, a podział jest jedynie taktyczną zagrywką. Spór o hasztag tylko to potwierdza.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts