Kobieta wnosiła do aresztu marihuanę. Gdzie ją ukryła?

Funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Kielcach podczas kontroli znalazły u kobiety przychodzącej z wizytą do osadzonego kulki marihuany o łącznej wadze ponad 10 gramów. Miała je ukryte w miejscu intymnym - powiedział dziś rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Kielcach mjr Michał Głowacki.

Jak przekazał mjr Michał Głowacki, do zdarzenia doszło 15 września. Tego dnia do jednego z więźniów miała przyjść na widzenie siostra.

"Mieliśmy uzasadnione podejrzenie, że skazany może otrzymać spoza aresztu przedmioty niedozwolone. Dlatego po przybyciu siostra osadzonego, została poddana kontroli osobistej przez funkcjonariuszki"

- wskazał rzecznik.

Dodał, że "podczas kontroli polegającej na oglądzie, okazało się, że kobieta w intymnej części ciała przechowuje szczelnie zapakowany pakiet, zawierający 6 kulek". "Po przeprowadzeniu kontroli zabezpieczonego przedmiot i ustalono, że w kulkach znajduje się marihuana, o łącznej wadze 10,45 grama" - tłumaczył major.

Kobieta, która próbowała przemycić narkotyki, została zatrzymana. O sprawie poinformowano policję.

Według majora "poprzednie próby przemycenia niedozwolonych substancji na teren aresztu w Kielcach miały miejsce w dniach 22 maja 2017 r. oraz 30 kwietnia 2017 r."

Jak mówią funkcjonariusze Służby Więziennej, do przemytu wykorzystywane są także dzieci - bliscy osadzonych próbują przemycić narkotyki, dopalacze i telefony ukrywając je w dziecięcych pampersach i ubrankach. Najbliżsi wykorzystują również korespondencję, paczki higieniczno-odzieżowe i sprzęt RTV do przemytu: np. w ostatnim czasie funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Kielcach w korespondencji kierowanej do osadzonego ujawnili gazety nasączone extasy.

Służba Więzienna intensyfikuje działania, by zapobiec przedostawaniu się na teren więzień przedmiotów niedozwolonych, niebezpiecznych, środków psychoaktywnych. Przeszukuje osoby, pomieszczenia i uszczelnia wejście na teren jednostek. W wykrywaniu narkotyków pomagają przeszkolone psy, nowoczesny sprzęt, doświadczenie strażników więziennych oraz częste kontrole.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#marihuana #areszt #kobieta

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo