Dwa lata więzienia dla byłego prezydenta za korupcję

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Na dwa lata więzienia skazał sąd w Salwadorze byłego prezydenta Eliasa Antonio Sacę w związku z zarzutami korupcyjnymi - podała prokuratura. Saca odsiaduje już karę 10 lat pozbawienia wolności za defraudację środków publicznych i pranie pieniędzy.

54-letni były szef państwa został skazany za zaproponowanie 10 tys. dolarów pracownikowi sądu w zamian za informacje o prowadzonej przeciwko niemu sprawie - wynika z komunikatu prokuratury wydanego w czwartek czasu miejscowego.

W obu procesach Saca przyznał się do winy, licząc na złagodzenie wyroku. Sąd dopiero podejmie decyzję, czy doliczyć dwa lata do kary pozbawienia wolności, którą były prezydent już odsiaduje.

Saca, który rządził Salwadorem w latach 2004-2009, został zatrzymany w październiku 2016 roku na weselu własnego syna w związku z oskarżeniami o korupcję i pranie pieniędzy. Dochodzenie prowadzone przez salwadorską prokuraturę dotyczyło także stworzenia grupy przestępczej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

KAS zabezpieczyła automaty do nielegalnego hazardu

/ https://www.podlaskie.kas.gov.pl/

  

Osiemnaście automatów używanych do nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę zabezpieczyła KAS w czterech lokalach w Łomży i Ciechanowcu (Podlaskie) - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Funkcjonariusze celno-skarbowi skontrolowali w Łomży i Ciechanowcu cztery lokale, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe.

"Lokale, w których funkcjonował nielegalny hazard, chronione były przez rozmieszczony przy wejściach monitoring oraz selekcję wchodzących klientów" - poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

W sumie zabezpieczono osiemnaście automatów i prawie 10 tys. zł w gotówce do wszczętych przez KAS spraw karnych skarbowych.

Administracja skarbowa przypomina, że gry hazardowe są w Polsce koncesjonowane, możliwe jest ich prowadzenie jedynie w kasynach i salonach gier. "Oprócz sankcji karnych w postaci kar grzywny lub pozbawienia wolności, osoby urządzające nielegalne gry, wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu" - dodał Czarnecki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl