Rosja: Świadkowie Jehowy skazani za ekstremizm

zdjęcie ilustracyjne / By Tiia Monto, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58860770

  

Sześciu świadków Jehowy zostało skazanych przez sąd w Saratowie na kary do 3,5 roku więzienia, gdyż uznano ich za winnych ekstremizmu - poinformowała dzisiaj rzeczniczka sądu Olga Pirujewa agencję Reutera.

- Tak, zostali skazani. Kary wahają się od 3 lat i sześciu miesięcy do dwóch lat (więzienia)

 - powiedziała rzeczniczka.

Sześciu mężczyzn uznano za winnych kontynuowania działalności w organizacji ekstremistycznej.

Adwokaci skazanych zamierzają odwołać się od wyroków, które uważają za absurdalne - poinformowali w oświadczeniu Świadkowie Jehowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister zdrowia spotkał się z szefem GIS. Służby przygotowane na kontakt z koronawirusem

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/DarkoStojanovic

  

Minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z szefem GIS Jarosławem Pinkasem, by omówić sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem. Ministerstwo zdrowia podnosi, że w Polsce nie stwierdzono dotąd przypadku koronawirusa i zaleca spokój. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że nasze służby są profesjonalnie przygotowane do kontaktu z koronawirusem.

Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że Główny Inspektor Sanitarny przedstawił ministrowi Szumowskiemu stan przygotowań polskich służb sanitarno-epidemiologicznych oraz bieżącą realizację wszelkich procedur bezpieczeństwa w związku z obsługą podróżnych, którzy byli w ostatnim czasie w Chinach.

"Fakt szybkiego i sprawnego zaopiekowania się studentami z Politechniki Rzeszowskiej i skierowania ich wprost z lotniska na profilaktyczną obserwację szpitalną, świadczy o profesjonalnym przygotowaniu naszych służb do możliwego kontaktu z koronawirusem"

- ocenił rzecznik.

Podkreślił, że na dziś nie został w Polsce stwierdzony żaden przypadek koronawirusa.

[polecam:https://niezalezna.pl/307934-nie-mamy-w-polsce-ani-jednego-potwierdzonego-przypadku-zakazenia-koronawirusem]

"Minister zdrowia przypomina, że mamy sezon wzmożonego zachorowania na grypę, stąd też apel o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów na temat jakichkolwiek możliwych zarażeń wirusem innym niż wirus grypy"

– zaznaczył Andrusiewicz.

"Jeżeli nie byliśmy w Chinach w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ani nie mieliśmy kontaktu z osobą, która była w Chinach w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a wystąpi u nas stan podwyższonej temperatury, czy kaszel to wskazana jest standardowa wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ grypy również nie powinniśmy lekceważyć"

– podkreślił.

Koronawirus, który prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 roku w Wuhanie, zabił dotychczas w Chinach 81 osób – przekazały w poniedziałek chińskie władze. Na świecie wykryto już ponad 2 800 przypadków zakażenia, z czego zdecydowaną większość w ChRL.

Eksperci potwierdzili, że źródłem nowego wirusa był targ z owocami morza i innymi rodzajami żywności w Wuhanie – podała w poniedziałek państwowa chińska telewizja CCTV. Według niej potwierdzono również, że wirus "przeskoczył" na człowieka z któregoś z dzikich zwierząt, jakimi tam nielegalnie handlowano.

Objawy zakażenia to gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel oraz duszności. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts