Ekspert ocenił grę naszych siatkarzy

/ fot. CEV

  

Polscy siatkarze nie mieli jeszcze poważnego sprawdzianu formy podczas obecnych mistrzostwach Europy, ale Robert Prygiel i tak jest pewny, że zdystansują wszystkich rywali. "Jakikolwiek inny wynik niż złoto będzie zaskoczeniem" - powiedział były reprezentant kraju.

Polacy w efektownym stylu przeszli przez fazę grupową czempionatu - w pięciu meczach stracili tylko seta. Oddali go Estończykom, a potem pokonali gładko 3:0 Holendrów, Czechów, Czarnogórców i Ukraińców.

Myślę, że dopiero w drugiej fazie rywalizacji czekają ich bardziej wymagający przeciwnicy. To nie tak, że pozostałe zespoły w gr. D były tak słabe, ale po prostu my jesteśmy bardzo mocni. Po pierwszym etapie turnieju wiemy, że mamy 14 gotowych do gry siatkarzy. Prezentujemy dobrą siatkówkę i jesteśmy w gronie faworytów

- zaznaczył Prygiel. Jego zdaniem miarodajny sprawdzian formy podopiecznych Vitala Heynena czeka dopiero, gdy trafią na Francuzów, Włochów, Serbów lub Rosjan.

To są mocne zespoły, ale i tak my będziemy faworytem. To czołówka, ale ją również dystansujemy. Jakikolwiek inny wynik niż złoto będzie zaskoczeniem. Oczywiście, to jest sport i wszystko się może zdarzyć, jeden mecz może nie wyjść. Ale mamy argumenty sportowe, by zagrać w finale.

W 1/8 finału mistrzów świata czeka w sobotę w Apeldoorn pojedynek z Hiszpanami.

Nie sądzę, by oni akurat sprawili więcej kłopotów Polakom niż wcześniejsi rywale. Można powiedzieć, że będzie to dla nich taki kolejny sparing. Tak jak mówiono już, nie bez powodu sztab szkoleniowy biało-czerwonych zdecydował się na brak meczów kontrolnych przed ME.

W przypadku zwycięstwa nad ekipą z Półwyspu Iberyjskiego Polacy o półfinał zagrają z Niemcami lub ponownie z "Pomarańczowymi".

Co prawda mówi się, że w siatkówce jeden zawodnik nie jest w stanie sam wygrać spotkania, ale ten niesamowity Nimir Abdel-Aziz potrafi to zrobić. Mimo to sądzę, że lepsi w tej parze będą Niemcy. Stać ich na to, mają większy potencjał sportowy

- podsumował Prygiel, który w latach 1996-2007 zaliczył 136 występów w biało-czerwonych barwach. Chwilę zastanawiał się nad odpowiedzią na pytanie, w którym elemencie gry widzi u Polaków największe możliwości poprawy.

Ciężko się do czegoś przyczepić. Popełniają mało błędów, ale i mało zdobywają punktów bezpośrednio z zagrywki. Z drugiej strony dobrze funkcjonuje blok, więc może - mając to na uwadze - trener Heynen uznał, że nie trzeba ryzykować serwisem.

ME to pierwszy turniej rangi mistrzowskiej, podczas której biało-czerwonych wsparł Wilfredo Leon. Pochodzący z Kuby zawodnik 24 lipca zakończył karencję i od tej pory może oficjalnie występować w polskiej ekipie. W ostatnich tygodniach wielu ekspertów zwracało uwagę na braki w porozumieniu słynnego przyjmującego z rozgrywającymi.

Podczas Memoriału Huberta Wagnera rzeczywiście wyglądało to nie najlepiej i obecnie widać postęp. Leon jest specyficznym zawodnikiem jeśli chodzi o wystawę. Trzeba też pamiętać, że nie jest on zbawieniem dla naszej reprezentacji tylko cennym dodatkiem. W Perugii co druga piłka idzie do niego, u nas jest znacznie więcej opcji, atak jest rozłożony na większą liczbę zawodników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykańscy żołnierze pomagają dziewczynce z Giżycka

Michalina Kozłowska / fot. z archiwum rodziny (siepomaga.pl)

  

Żołnierze stacjonujący w Batalionowej Grupie Bojowej NATO w Orzyszu zaangażowali się w pomoc dla chorej na nowotwór mózgu 10-letniej Michaliny. Żołnierze apelują o wsparcie finansowe dla dziewczynki.

Michalina Kozłowska z Giżycka cierpi na glejaka mózgu. Jak powiedział PAP ojciec dziewczynki Dariusz Kozłowski, w Polsce dziecko może liczyć wyłącznie na leczenie zachowawcze. Leczenie operacyjne Michaliny możliwe jest wyłącznie za granicą. „Jeszcze nie wiemy ile pieniędzy będziemy potrzebować na leczenie córki, co najmniej milion” – powiedział Dariusz Kozłowski. Dodał, że obecnie dziewczynka z rodzicami oczekuje na wyniki badań, które wykonywane są w Niemczech. One wskażą dalszą drogę leczenia Michaliny.

Choroba 10-letniej dziewczynki poruszyła całe Giżycko. Mieszkańcy miasta organizują wiele aukcji charytatywnych na rzecz Michaliny, w internecie licytują przedmioty, usługi, jedna z pań wystawiła „na sprzedaż” na rzecz Michaliny swojego męża, który – jak zadeklarowała – może pomalować pokój, wytrzepać dywany, czy poprzestawiać meble.

O historii Michaliny i pomocy dla niej usłyszeli żołnierze z USA, którzy stacjonują w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Orzyszu. Dwaj żołnierze – lekarz Terry Cropf i ratownik medyczny Pete Kloszewski – odwiedzili dziewczynkę i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz jej leczenia. Podarowali też koszulki na licytację dla Michaliny.

Czasami jesteśmy umieszczeni we właściwym miejscu i we właściwym czasie. To miejsce to Polska, a czas to późny wrzesień, początek października 2019. r. To właśnie wtedy u tej 10-letniej dziewczynki o imieniu Michasia zdiagnozowano nowotwór mózgu. Jej diagnoza jest jednym z najbardziej wymagających wyzwań dla medycyny. (…) Badamy możliwość leczenia dziewczynki w Stanach Zjednoczonych, ale prosimy też o pomoc finansową bez względu na to, gdzie dziewczynka będzie leczona

– zaapelował w mediach społecznościowych Terry Cropf.

Dariusz Kozłowski powiedział PAP, że jeśli będzie możliwość leczenia Michaliny w USA, rodzina skorzysta z każdej pomocy, która może pomóc wrócić dziecku do zdrowia. „Bardzo dziękujmy za każde wsparcie służące temu, by nasza córka mogła być leczona” – powiedział.

Pieniądze na leczenie Michaliny zbierane są także przy pomocy portalu siepomaga.pl (link tutaj). Osoby, które chciałby dodać dziewczynce otuchy, mogą wysłać jej kartkę na adres Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku, której uczennicą jest Michalinka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl