Tragiczny pożar w Gorzycach

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Gorzycach na Podkarpaciu. Pożar gasiło ponad 30 strażaków – poinformował w piątek rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja.

Informacje o pożarze dotarły do strażaków o godz. 1.30 w nocy z czwartku na piątek. Jak podkreślił Betleja, w momencie, kiedy na miejscy dojechali strażacy, ogniem objęty był cały drewniany dom.

Po przygaszeniu ognia strażacy weszli do budynku, w którym znaleźli kobietę i mężczyznę. Niestety nie udało im się już pomóc.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane. Rzecznik zaznaczył, że w tym roku na Podkarpaciu w pożarach domów i mieszkań zginęło 13 osób, a 94 zostały ranne.

Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów jest nieostrożność w posługiwaniu się ogniem przez dorosłych np. przy rozpalaniu pieców grzewczych. Innymi przyczynami są również nieszczelne, popękane kominy, a także pożary sadzy w kominach i niesprawne urządzenia służące do ogrzewania mieszkań.

Betleja zaapelował, żeby w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym sprawdzić urządzenia grzewcze, czy są sprawne oraz drożność kominów.

Sprawdźmy również przewody wentylacyjne, pamiętajmy, że w sezonie grzewczym dochodzi bardzo często do zatruć tlenkiem węgla

– powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Orban gratuluje PiS zwycięstwa

/ By European People's Party - EPP Political Assembly, 20 March 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79831951

  

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w wystąpieniu telwizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia.

"Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rzad. Gratuluję polskim przyjaciołom"

- powiedział Orban.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl