Najlepszy bułgarski napastnik kończy karierę

/ facebook.com/berbatov.bg

  

Dimitar Berbatow, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Bułgarii, ogłosił w czwartek, że kończy karierę piłkarską. 38-letni napastnik już od półtora roku nie występował w żadnym klubie.

"Czas powiedzieć, że po prawie 20 latach kończę karierę piłkarską, choć jeśli się nad tym zastanowię, to nie koniec, bo tak czy inaczej pozostanę przy piłce nożnej"

- napisał Berbatow.

Do marca ubiegłego roku Bułgar był piłkarzem Kerala Blasters w Indiach. Odszedł skłócony z trenerem, krytykując go za dobór taktyki. U szczytu kariery bronił barw Bayeru Leverkusen, Tottenhamu Hotspur i Manchesteru United, później także m.in. AS Monaco. Z "Czerwonymi Diabłami" dwukrotnie został mistrzem Anglii, a w sezonie 2010/11 został królem strzelców Premier League.

Berbatov był gwiazdą między innymi w Tottenhamie

Dla reprezentacji Bułgarii zdobył 48 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem w historii ex aequo z Christo Bonewem. Z drużyną narodową wystąpił tylko w jednym dużym turnieju - mistrzostwach Europy w 2004 roku, z których Bułgarzy odpadli po fazie grupowej. W ubiegłym roku zadebiutował jako aktor. Zagrał narkotykowego bossa w filmie "Rewolucja X".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bodnar o listach poparcia do KRS

Adam Bodnar / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

"Nie można dysponować czyimś poparciem w sytuacji, kiedy się tego poparcia nie ma w momencie składania listy" - twierdzi rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, który był dziś pytany o kwestie poparcia kandydatury sędziego Macieja Nawackiego do Krajowej Rady Sądownictwa.

Bodnar w niedzielnej rozmowie z TVN 24 pytany był o ujawnione w piątek listy poparcia kandydatów do KRS. W jego ocenie najważniejszą kwestią jest lista poparcia dla sędziego Macieja Nawackiego i - jak stwierdził - "brak wystarczającej liczby podpisów".

Pod listą Nawackiego widnieje 28 podpisów (w tym podpis jego samego), a zgodnie z przepisami wymagane jest poparcie grupy 25 sędziów. W mediach pojawiły się jednak wątpliwości związane z tym, że czworo sędziów z Sądu Rejonowego w Olsztynie: Anna Pałasz, Katarzyna Zabuska, Joanna Urlińska i Krzysztof Bieńkowski poinformowało o wycofaniu udzielonego mu poparcia jeszcze przed wyborem przez Sejm członków KRS.

W opinii Biura Analiz Sejmowych wskazano m.in., że w ustawie o KRS istnieje luka prawna. Luka ta - podkreślono - może zostać wypełniona w drodze zastosowania wykładni systemowej, które prowadzi do wniosku, że zgłoszenie sędziego kandydata na członka KRS ma charakter ostateczny, a co za tym idzie - do uznania, że oświadczenie o wycofania poparcia jest bezskuteczne.

Z kolei według Bodnara kwestią decydującą jest to, czy do woli, do świadomości osoby zainteresowanej informacja o wycofaniu poparcia dotarła przed złożeniem całej listy.

- Nie można po prostu dysponować czyimś poparciem w sytuacji, kiedy się tego poparcia nie ma w momencie składania całego wniosku

 - powiedział.


W piątek po południu na stronie Sejmu opublikowano zgłoszenia sędziów-kandydatów do KRS i listy sędziów, którzy udzielili im poparcia. Jak zaznaczył CIS w związku z wyrokiem WSA "odpadła przeszkoda prawna" dla udostępnienia tych list. Nieco wcześniej WSA opublikował pisemne uzasadnienia dwóch wyroków uchylających postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, które wstrzymywało upublicznienie tych list.

Sprawa udostępnienia wykazu sędziów, którzy udzielili poparcia sędziom-kandydatom do KRS wzbudzała od początku kontrowersje m.in. wśród części sędziów i wśród polityków. Do Kancelarii Sejmu były składane wnioski m.in. polityków i organizacji społecznych o udostępnienie informacji o imionach, nazwiskach i miejscach orzekania sędziów, którzy poparli zgłoszenia kandydatów do KRS. Szef Kancelarii Sejmu odmawiał udostępnienia tych danych.

O udostępnienie załączników do zgłoszeń kandydatów na członków KRS wystąpiła m.in. posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz. Gdy Kancelaria Sejmu odmówiła, posłanka zaskarżyła tę decyzję do WSA. Sprawa ostatecznie trafiła do NSA, który pod koniec czerwca ub. roku orzekł, że Kancelaria Sejmu powinna udostępnić wykazy osób popierających kandydatów do KRS. Listy te jednak nie zostały ujawnione na skutek postanowienia prezesa UODO z 30 lipca, które zobowiązało Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia tych wykazów. Wskazano, że postanowienie ma charakter tymczasowy i zakazuje udostępniania danych do czasu wydania przez prezesa UODO decyzji kończącej postępowanie w sprawie. WSA 24 stycznia br. uchylił postanowienie UODO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts