Putinowska Rosja i nieukarane zło

  

Podważanie przez Rosję oczywistych faktów, jak tego, że zawarła pakt z Hitlerem dotyczący podziału Europy, a wcześniej po cichu dogadywała się nawet w sprawie prześladowania Żydów, a wszystko to zostało zwieńczone zbrojną napaścią na Polskę, wynika z tego, że po II wojnie światowej Rosja została zaliczona do ofiar, a nie agresorów. Nieukarane zło mści się dzisiaj. Niemcy za swoje zbrodnie przynajmniej zapłaciły podziałem kraju i wieloletnią okupacją.

Natomiast Rosja cały czas jest traktowana jak kraj, który nie miał nic wspólnego z rozpoczęciem II wojny światowej. Jest oczywiste, że bez paktu Hitler-Stalin do wybuchu wojny by nie doszło, nie byłoby prawie 80 milionów ofiar śmiertelnych tego konfliktu, nie byłoby morza cierpień milionów ludzi, a potem okupacji połowy Europy przez najbardziej zbrodniczy ustrój świata. Rosja w pełni odpowiada za to, co się stało, lecz jako państwo nie rozliczyła się ze swojej przeszłości. To, że dzisiaj państwo Putina jest tak agresywne, że napada na inne kraje, wynika właśnie z nierozliczenia II wojny światowej, z niewystawienia Rosji rachunku i braku potępienia międzynarodowego za współpracę z Hitlerem i agresję w 1939 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts