"Legiony" od dziś w kinach. Tak wyglądała uroczysta premiera

W poniedziałek 16 września w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się uroczysta polska premiera wyczekiwanego filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia i zapraszamy do kin - "Legiony" od dziś na ekranach!

Premiera "Legionów"
fot. Cezary Piwowarski/mat.pras.

Kiedy zwrócono się do mnie z pomysłem zrealizowania tego filmu, najdroższej produkcji ostatnich lat, pomyślałem, że to nierealne, że to szaleństwo. Jednak to, czego dokonywali legioniści sto lat temu było jeszcze większym wariactwem i brawurą. Ich bohaterstwo zasługuje na opowiedzenie tej historii, jesteśmy im to winni

 – mówił ze sceny Maciej Pawlicki. Superprodukcja historyczna przyciągnęła  do kina wielu przedstawicieli świata mediów, kultury i polityki. Premierę uświetnili m.in.: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Edukacji Dariusz Piontkowski. Wśród gości znaleźli się również: Agnieszka Grochowska, Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Małgorzata Foremniak, Paulina Krupińska, Justyna Sieńczyłło, Jula i wielu innych.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez obsady i twórców filmu „Legiony” – na czerwonym dywanie znaleźli się: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Antoni Pawlicki, Piotr Cyrwus, Grzegorz Małecki, Monika Pawlicka, Stanisław Cywka oraz producenci Maciej Pawlicki i Adam Borowski oraz reżyser Dariusz Gajewski, a także wykonawca piosenki promującej film – Mateusz Ziółko. Premierę poprowadził Tomasz Wolny. Kulisy wydarzenia zobaczyć można w naszej video-relacji.

 „Legiony” zagoszczą w kinach w całej Polsce już dziś  – 20 września. Film znalazł się w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – „Złote Lwy”.
 

 

 

 Źródło: Kino Świat, mat.pras.

#Dariusz Gajewski #premiera #Legiony

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo